W sobotę o 14:45 Rysice Rzeszów zmierzyły się z ŁKS-em Łódź w hitowym starciu Tauron Ligi. Oba zespoły w bieżącym sezonie są w bardzo dobrej dyspozycji i plasują się w czołówce tabeli. W związku z tym wszyscy zgromadzeni na hali oczekiwali wielkiego widowiska.

Mateusz Bieniek po starciu ze swoją poprzednią drużyną: Bardzo dobrze wspominam czas w Bełchatowie, ale zabrakło sukcesu

Wielkie emocje w hicie Tauron Ligi. Rysice pokonują ŁKS

Od samego początku spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym secie starcie było wyrównane i ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Rysic 25:20. Ekipa z Łodzi nie zamierzała jednak się poddawać. W drugiej partii zaprezentowała się zdecydowanie lepiej i w pewnym momencie prowadziła sześcioma punktami. Rysice zdołały zmniejszyć nieco stratę, ale na więcej nie było je stać i przegrały 22:25.

Trzeci set znów był niesamowicie wyrównany. Przy wyniku 24:24 doszło do zaskakującej sytuacji. Fatalny błąd popełniła zawodniczka ŁKS-u Julita Piasecka. Siatkarka była zdezorientowana i piłka odbiła się od niej, po czym wylądowała za boiskiem. Trener poprosił jednak o challenge. Sędziowie dopatrzyli się wcześniej dotknięcia antenki przez zawodniczkę rywali i w efekcie punkt wpadł na konto ŁKS-u. Arbitrzy nie ugięli się pomimo licznych protestów siatkarek z Rysic. Ostatecznie to drużyna z Łodzi wygrała tego seta 29:27.

Spotkanie nie rozczarowywało i w kolejnej partii lepsze okazały się Rysice. W efekcie do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był tie-break. W nim ekipa z Rzeszowa szybko wyszła na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymała do końca. Finalnie wygrała 15:13, a całe spotkanie 3:2.

Rysice Rzeszów 3:2 ŁKS Łódź (25:20, 22:25, 27:29, 25:21, 15:13)

Po 12 kolejkach Tauron Ligi Rysice Rzeszów zajmują drugie miejsce i mają na koncie 29 punktów, o dwa więcej niż trzeci ŁKS. Liderem tabeli jest Chemik Police z dorobkiem 34 punktów. W kolejnej serii spotkań Rysice zmierzą się z MKS-em Kalisz, a ŁKS zagra z Pałacem Bydgoszcz.