Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u po raz drugi w tym sezonie musiały uznać wyższość Zagłębia. Wicemistrzynie Polski przegrały różnicą dwóch punktów, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach.

Gospodynie przystąpiły do tego spotkania pod sporą presją, bo trzy ostatnie spotkania przegrały i chciały się przełamać. Lublinianki też ostatnio grają ze zmiennym szczęściem, bo wprawdzie na międzynarodowych parkietach spisują się bardzo dobrze i awansowały do 1/8 rozgrywek EuroCupu, ale w minionej kolejce zmagań Energa Basket Ligi Kobiet przegrały w Warszawie z Polonią. Stąd też akademiczki zamierzały udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy.

Mecz nie zaczął się dla AZS-u UMCS-u dobrze, bo wprawdzie to one zdobyły w tej potyczce pierwsze punkty, ale potem inicjatywę przejęły sosnowiczanki, które zaczęły odjeżdżać w błyskawicznym tempie. W połowie kwarty, po trafieniu bardzo skutecznej Batabe Zempare, prowadziły 14:6. Drużyna lubelska miała duże problemy w ataku oraz popełniała błędy. To sprawiło, że dystans rósł i po dziesięciu minutach gry Zagłębie wygrywało 20:8.