Historyczny set

Opublikowano 02 listopada 2021, autor:
Piotr Piotrowski

Żagańskie siatkarki wygrały pierwszego seta w Lubuskiej Lidze Juniorek.

Przypomnijmy, że w ubiegłym, debiutanckim sezonie zawodniczki WKS-u Sobieski Żagań przegrały wszystkie swoje mecze, nie wygrywając nawet jednego seta. W obecnym sezonie zrobiły ogromny progres już na początku ligi. Choć w inauguracyjnym meczu uległy 0:3 (8:25, 8:25, 14:25) Aresowi Nowa Sól, to w ubiegłą niedzielę, 24 października, mocno postawiły się UKS-owi 13 LO VII w Zielonej Górze. Przegrały, ale nie do zera. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 (14:25, 26:24, 1:25, 12:25), a żaganianki cieszyły się z wygrania pierwszego seta w ich historii występów w lidze.

– Ten mecz był jednocześnie najlepszym i najgorszym naszym meczem. Mogliśmy go nawet wygrać, gdyby nie kontuzja kluczowej zawodniczki. W pierwszym secie długo prowadziliśmy (najwięcej 11:6 – red.), ale po kontuzji naszej rozgrywającej, Antoniny Grabkowskiej, straciliśmy impet i oddaliśmy inicjatywę. Potem, po niesamowitej walce, wygraliśmy pierwszego seta w lidze – mówi Piotr Grabkowski, trener juniorek. – Dramat nastał w trzecim secie, w którym zdobyliśmy tylko jeden punkt. W ostatnim doprowadziliśmy do remisu, ale potem nie radziliśmy sobie z zagrywką, ostatecznie przegrywając do 12.