A A+ A++

Wielu ludzi wierzy w to, że w przeszłości Ziemi, istniała inna zaawansowana cywilizacja, która zanikła w wyniku globalnego kataklizmu, sprowokowanego jej działaniami na planecie.

Hipoteza sylurska sugeruje, że miliony lat temu na Ziemi mogła istnieć cywilizacja (niekoniecznie ludzka), zdolna do przekształcenia świata, i spowodowania zmian klimatycznych, porównywalnych lub większych niż te powodowane przez ludzkość w epoce przemysłowej. Gavin Schmidt, dyrektor Goddard Institute for Space Studies w NASA, oraz astrofizyk Adam Frank z University of Rochester opierają swoje teorie na badaniach zjawiska znanego jako „maksimum termiczne paleocenu i eocenu”.

Ta dramatyczna zmiana klimatu, wyznacza koniec paleocenu i początek eocenu. Doszło do niej około 56 milionów lat temu i być może, została wywołana sztucznie. W tamtym okresie, średnia temperatura Ziemi była o 15 stopni wyższa niż obecnie. Na całej powierzchni Ziemi praktycznie nie było lodu, a klimat na biegunach był prawie tropikalny.  Niezwykłe jest jednak to, że istnieją badania, które dowodzą, iż w poprzednich stuleciach nastąpił szokujący wzrost emisji dwutlenku węgla, porównywalny z tym, jakiego badacze spodziewają się po antropocenie – epoce geologicznej, która zastąpi obecny holocen.

„Czy te wydarzenia świadczą o istnieniu nieludzkiej cywilizacji przemysłowej?” – pyta Frank w artykule opublikowanym w tym tygodniu.

Jeśli ta wymarła cywilizacja naprawdę istniała, to całkiem możliwe, że nie pozostał po niej żaden ślad. Należy pamiętać, że większość znalezionych skamieniałości sięga tysięcy lub setek tysięcy lat, a nie milionów. Możliwe, że pozostałości hipotetycznych fabryk i budynków z tamtych czasów są dziś tylko kurzem. Jak zauważają badacze, cywilizacja przemysłowa, która żyła 100 000 lat, czyli 500 razy dłużej niż nasza nie pozostawiłaby po sobie zupełnie nic. Poszukiwanie dowodów na istnienie takich cywilizacji, wymagałoby nowych i wyspecjalizowanych metod wykrywania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa Przylesiu od 1 września drożej za wodę i ogrzewanie
Następny artykułMarsz Powstania Warszawskiego. Ziobro składa skargę nadzwyczajną