Wisła Sandomierz zanotowała trzecią porażkę z rzędu, przegrywając 0-2 (0-1) z Sokołem Sieniawa w meczu 31. kolejki III ligi, gr. IV. Wiślaków od strefy spadkowej dzieli obecnie 11 punktów.

Wisła pechowo i szybko, bo już w 2. minucie, straciła gola. Po zagraniu ze skrzydła Bartłomieja Purchy Marcin Sudy niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej bramki. Sandomierzanie mogli szybko wyrównać. W 5. minucie Sebastian Taranek mocno uderzył, jednak z obroną zdążył bramkarz Mateusz Zając. W 18. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Stańczyk, ale i tym razem dobrze spisał się Zając.

W drugiej połowie składną akcję Krzysztofa Zawiślaka z Tarankiem strzałem zakończył ten ostatni, jednak ponownie górą był bramkarz gospodarzy. W 77. minucie piłkarze Sokoła cieszyli się z drugiego zdobytego gola. Purcha technicznym strzałem pokonał Damiana Pietrasika, dla którego był to pierwszy ligowy mecz w tym roku.

24 kwietnia 2021, 16:00 – Sieniawa
Sokół Sieniawa 2-0 Wisła Sandomierz
Marcin Sudy 2 (s), Bartłomiej Purcha 77

Sokół: 12. Mateusz Zając – 6. Damian Skała, 2. Kacper Drelich, 14. Patryk Kapuściński, 17. Bartosz Grasza – 10. Bartłomiej Purcha (86, 5. Krzysztof Kasperkowicz), 24. Dominik Ochał, 9. Damian Jędryas – 7. Adrian Wójcik (64, 8. Dominik Pikiel), 21. Paweł Hass (73, 19. Łukasz Mazurek), 16. Oskar Majda (86, 11. Paweł Oziębło).

Wisła: 1. Damian Pietrasik – 13. Kacper Pieniążek (46, 8. Jakub Siedlecki), 24. Adrian Kajpust, 4. Marcin Sudy, 11. Bartosz Klockowski (90, 2. Aleksander Wiśniewski) – 17. Krzysztof Zawiślak, 6. Marcel Tyl, 30. Mateusz Chmielowiec (73, 23. Adam Antochów), 99. Sebastian Taranek, 20. Mateusz Stańczyk – 10. Miłosz Matuszewski (80, 98. Kacper Kopczak).

żółte kartki: Ochał – Siedlecki, Matuszewski.

sędziował: Michał Bobrek (Wadowice).