A A+ A++

Znamy już terminy, w jakich absolwenci podstawówek będą mogli składać wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych. Harmonogram rekrutacji został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty a co za tym idzie do terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

  • od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły. 

  • od 31 lipca do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

Szczegółowe informacje na: https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego

Egzamin ósmoklasisty od 16 do 18 czerwca br.

Egzaminy pisemne maturalne od 8 do 29 czerwca.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie od 22 czerwca do 9 lipca.

Szczegółowe informacje (oraz oficjalny komunikat CKE): https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-2020

Nowe zasady dotyczące egzaminu maturalnego

Egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych uczniowie zdawać będą jedynie w formie pisemnej. Część ustną zdawać będą mogli tylko ci absolwenci, którzy do 7 lutego br. złożyli deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego, a do 22 maja przekażą dyrektorowi szkoły lub dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej (czyli tam, gdzie składali deklarację) informację o woli przystąpienia do części ustnej egzaminu, w związku z takim wymogiem w postępowaniu dotyczącym rekrutacji na uczelnie zagraniczne.

Do części ustnej egzaminu dojrzałości z nowożytnego języka obcego mogą przystąpić absolwenci, spełniający wymogi umowy międzynarodowej.

Egzamin zda i zdobędzie świadectwo dojrzałości ten absolwent, który z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej otrzyma co najmniej 30 procent punktów możliwych do osiągnięcia, jak również przystąpi do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.

Absolwenci, którzy w 2020 r. deklarowali ponowne przystąpienie do ustnego egzaminu maturalnego – nie będą do niego przystępowali. Otrzymają świadectwo dojrzałości, jeśli we wcześniejszych latach, w części pisemnej, z każdego przedmiotu obowiązkowego, zdobyli przynajmniej 30 procent spośród możliwych punktów oraz przystąpili do egzaminu pisemnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.

Absolwenci, którzy w 2020 r. nie osiągną wymaganych 30 proc. punktów, jeśli w kolejnych latach będą chcieli przystąpić do egzaminu, będą musieli zdawać egzamin z przedmiotów obowiązkowych.

autor: Ewa Roch-Wyrzykowska, Monika Gawrońska

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJadowniki. Mógł zabić siebie i kolegów. Wszystko wskazuje, że 21-latek, który spowodował wypadek, był pod wpływem narkotyków
Następny artykułSprzedam Renault Megane 2