A A+ A++

Cyberbezpieczeństwo to nie tylko problem zwykłych użytkowników, ponieważ co jakiś czas słyszymy o włamaniach na serwery różnych przedsiębiorstw. Tym razem padło na amerykańską firmę AMD, znaną każdemu entuzjaście sprzętu komputerowego. Haker używający pseudonimu IntelBroker ogłosił, że posiada wewnętrzne dane techniczne i osobowe pracowników AMD. Przedsiębiorstwo podjęło już odpowiednie działania wobec tych deklaracji.

IntelBroker, haker znany z włamania na platformę Europolu, twierdzi, że posiada wewnętrzne dane techniczne oraz osobowe pracowników amerykańskiego przedsiębiorstwa AMD. Cyberprzestępca pochwalił się na jednym z internetowych forów, że sprzedaje już ukradzione dane.

Haker twierdzi, że przechwycił i sprzedał wewnętrzne dane AMD, w tym szczegółowe projekty i dane osobowe pracowników [1]

Windows 11 na razie bez kontrowersyjnej funkcji Recall. Microsoft postanowił wstrzymać się z jej udostępnieniem

Haker IntelBroker, znany z włamania na platformę Europolu, pochwalił się na jednym z internetowych forów, że jest w posiadaniu wewnętrznych danych technicznych i osobowych pracowników AMD, oraz że właśnie je spienięża. Według wpisu na forum cyberprzestępca przechwycił takie dane jak: bazy pracowników, bazy klientów, identyfikatory użytkowników, imiona i nazwiska, funkcje zawodowe, numery telefonów służbowych, adresy e-mail, statusy zatrudnienia, a także informacje o przyszłych projektach i produktach AMD, arkusze specyfikacji, pliki właściwości, oprogramowania typu ROM, kody źródłowe, oprogramowania układowe oraz dane finansowe poszczególnych działów firmy.

Haker twierdzi, że przechwycił i sprzedał wewnętrzne dane AMD, w tym szczegółowe projekty i dane osobowe pracowników [2]

Prywatność na Discordzie nie istnieje. Platforma Spy Pet śledzi miliony użytkowników i sprzedaje o nich informacje

AMD, poproszone o komentarz przez portal BleepingComputer, odpowiedziało: “Wiemy o organizacji cyberprzestępczej, która twierdzi, że jest w posiadaniu skradzionych danych AMD. Ściśle współpracujemy z funkcjonariuszami organów ścigania i zewnętrznymi partnerami hostingowymi w celu zbadania roszczenia i znaczenia danych”. Na chwilę obecną przedsiębiorstwo nie wie, jak haker mógł uzyskać dostęp do omówionych wyżej danych. Jeśli jednak deklaracje cyberprzestępcy okażą się prawdziwe, może to poważnie zaburzyć przyszłość AMD. Zwłaszcza że na świecie istnieją podmioty, które z chęcią nabyłyby cenne know-how w celu rozwoju własnych chipów, w świetle wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.

Źródło: BleepingComputer, X (@DarkWebInformer)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak wysoka jest stopa bezrobocia w Rudzie Śląskiej?
Następny artykułModelarze MTS Kwidzyn na podium