W weekend odbyła się V edycja płockiego maratonu programistycznego Hackathon City Coders Płock 2022. Jakie aplikacje stworzyli zwycięzcy?
Za nami V edycja maratonu programistycznego City Coders Hackathon Płock. 24 i 25 września blisko 80 miłośników nowych technologii stawiło się w Centrum Edukacji Grupa ORLEN, aby w 36 godzin zaprojektować aplikację, odpowiadającą na potrzeby mieszkańców Płocka.
W tym roku uczestnicy wydarzenia mieli za zadanie stworzyć aplikację, nawiązującą do jednego z trzech zaproponowanych przez miasto tematów:
- integracja społeczna,
- energia odnawialna − energia przyszłości,
- miasto dla młodych.
Na tegoroczne wydarzenie zarejestrowało się aż 27 zespołów z Płocka i okolic. Uczestnicy korzystali z wiedzy i doświadczenia zespołu 20 mentorów specjalizujących się w nowych technologiach, prawie, rozwiązaniach biznesowych, finansowaniu czy marketingu.
W agendzie Hackathonu jak zawsze znalazły się warsztaty i power speeche, dostarczające uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu komunikacji w mediach czy zarządzania projektem. Organizatorzy zapewnili też strefę relaksu i posiłki.
Ostra Banda stworzyła sportową aplikację – Hoopin
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Ostra Banda, która stworzyła aplikację Hoopin z bazą obiektów sportowych, funkcją umawiania się na wspólne rozgrywki i organizacji turniejów w systemie drabinkowym.
Zarządzanie energią elektryczną z TDP Development
Drugie miejsce przyznano zespołowi TDP Development, który zaprojektował aplikację, pokazującą zużycie prądu w firmach i gospodarstwach domowych z funkcją skanowania etykiet energetycznych na urządzeniach RTV i AGD.
City Guide 3D zespołu Kapibara
Trzecie miejsce zajął zespół Kapibara za aplikację „City Guide 3D”, umożliwiającą wyświetlanie budynków i obiektów, takich jak rzeźby czy pomniki w widoku 3D. Rozwiązanie ma zachęcać turystów do odwiedzenia Płocka i obejrzenia dzieł i zbytków na żywo.
Laureaci wygrali nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci laptopów i sprzętu IT, lecz również możliwość dalszego rozwoju swoich pomysłów w programach akceleracyjnych Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i Youth Business Poland oraz podczas konsultacji z ekspertami Grupy Assay.
Organizatorami maratonu programistycznego jest Urząd Miasta Płocka i Cifal Płock (afiliowany ośrodek szkoleniowy UNITAR Unitar – Instytutu ONZ ds. Szkoleń i Badań). Patronat honorowy objęły: Govtech Polska, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Rozwoju i technologii. Opiekunem merytorycznym wydarzenia została Grupa Assay. Wydarzenie sponsorowały firmy SoftHard i Płock Park Przemysłowo Technologiczny. Partnerami wydarzenia były: Youth Business Poland oraz Miejski Urząd Pracy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS