Doniesienia pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak Steiner i jego prawnicy złożyli w stanie Karolina Północna pozew przeciwko byłemu pracodawcy w sprawie niezapłaconych – a ustalonych umową – prowizji.
W poniedziałek okazało się, że swoją sprawę wniósł Haas, składając dokumenty w stanie Karolina. Oskarżyciel zarzuca Steinerowi oraz wydawnictwu Top Speed Press bezprawne użycie zdjęć, które łamią zasady dotyczące znaków towarowych. Włoch wydał swoją autobiografię, nawiązującą tytułem do produkcji Netflixa – F1: Drive to Survive.
W 2023 roku bez pozwolenia i zgody Haas Automation Steiner opublikował, promował, sprzedawał, dystrybuował oraz czerpał korzyści z publikacji zatytułowanej „Surviving to Drive” (przedmiot oskarżenia), która niezgodnie z prawem wykorzystała i pokazywała oraz nadal wykorzystuje i pokazuje znaki towarowe oraz branding Haas Automation. Wszystko to w celu uzyskania osobistych korzyści finansowych i nielegalnego zysku – zawarto w dokumentach.
Haas Automation nigdy nie wyraził zgody na wykorzystanie przez Steinera znaków towarowych oraz brandingu w odniesieniu do kwestionowanego produktu.
Firma podkreśla, że powiadomiła Steinera o swoich obiekcjach zanim złożono pozew, ale odpowiedź ze strony byłego szefa okazała się niesatysfakcjonująca. Dodano, iż dostępne informacje wskazują, że do stycznia 2024 roku sprzedano ponad 150 tysięcy egzemplarzy książki, co przyniosło zysk szacowany na około 4,5 miliona dolarów amerykańskich.
Haas domaga się odszkodowania, a sąd będzie musiał rozstrzygnąć czy użycie zdjęć w książce mieści się w ramach tzw. dozwolonego wykorzystania, które obejmuje różne zabiegi, jak komentarz, krytykę, reportaż lub satyrę.
Steiner pożegnał się z Haasem na koniec 2023 roku po tym, jak zespół nie przedłużył z nim umowy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS