A A+ A++

Take-Two podzieliło się swoim wynikami finansowymi. I jak to już bywa od dobrych kilku lat, sprzedaż GTA 5 robi ogromne wrażenie.

Źrodło fot. Rockstar Games

i

Take-Two opublikowało raport finansowy za drugi kwartał 2023 roku fiskalnego, czyli okres między lipcem i wrześniem 2022 roku. Wynika z niego, że Grand Theft Auto V rozeszło się dotychczas w 170 mln kopii. W tym miejscu warto przypomnieć, że w maju tego roku informowano o 165 mln sprzedanych egzemplarzy GTA 5. Dobrze to pokazuje, jak dużym wzięciem cieszy się hit Rockstara – od ostatniego okresu rozliczeniowego przybyło 5 mln nowych nabywców. Cała seria może się natomiast pochwalić sprzedażą przekraczającą 385 mln egzemplarzy.

Powody do świętowania Rockstar Games ma też z uwagi na sukces Red Dead Redemption. Seria gier traktujących o Dzikim Zachodzie rozeszła się w ponad 70 mln egzemplarzy, z czego ponad 46 mln to zasługa samego Red Dead Redemption 2. W tym przypadku odnotowano wzrost o 2 mln względem poprzedniego kwartału.

Innymi produkcjami mocno dokładającymi się do sukcesu Take-Two są NBA 2K22, NBA 2K23 i tytuły mobilne, takie jak Empires & Puzzles, Toon Blast, Words With Friends czy Toy Blast. Nie jest jednak tak dobrze, jak wydawca przewidywał w sierpniu świeżo po przejęciu Zyngi. Zdaniem przedstawicieli korporacji powodem tego jest kryzys ekonomiczny panujący na świecie, który powoduje, że konsumenci przeznaczają mniej środków na gry mobilne. Tym samym, mimo ciągłego wzrostu przychodów (62% względem poprzedniego roku), firma w ogólnym rozrachunku notuje też duże straty (257 mln dolarów).

  1. Oficjalna strona Take-Two

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRelacje na Signalu już dostępne! Są szyfrowane i… można je wyłączyć
Następny artykułMŚ 2022. Blatter: Przyznanie Katarowi organizacji mundialu było błędem