Za przyjęciem wniosku Komendanta Głównego Policji w tej sprawie głosowało 361 posłów, przeciw było 20, 27 posłów wstrzymało się od głosu.
Wśród posłów głosujących przeciwko byli Tomasz Zimoch (Polska 2050), poseł KO Piotr Borys oraz całe koło Polskie Sprawy (Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Agnieszka Ścigaj). Przeciwko zgodzie na pociągnięcie posła Grzegorza Brauna do odpowiedzialności karnej zagłosowali także posłowie Solidarnej Polski – Maria Kurowska i Mariusz Gosek. Przeciwko było również dwóch parlamentarzystów Koalicji Polskiej (Marek Sawicki i Zbigniew Ziejewski) i poseł niezrzeszony Zbigniew Ajchler. Wszyscy posłowie Konfederacji zagłosowali przeciwko, z wyjątkiem Grzegorza Brauna, który nie głosował.
W środę sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych przychyliła się do wniosku Komendanta Głównego Policji o uchylenie immunitetu posłowi Konfederacji. O uchylenie immunitetu Grzegorza Brauna wnioskował Komendant Główny Policji. Wniosek dotyczył naruszenia zasad ruchu drogowego, czyli złamania zakazu jazdy w obu kierunkach podczas zgromadzenia publicznego w Warszawie w październiku 2021 r.
Problemy posła Grzegorza Brauna. Dziewięć wniosków policji
Wcześniej informowano, że Grzegorz Braun wielokrotnie odmawiał dostosowania się do zasad wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa i nie chciał zakładać maseczki w miejscach publicznych. Łącznie od maja do grudnia 2022 roku policja skierowała aż dziewięć takich wniosków. W dokumentach podkreślano, że poseł nie chciał zasłonić nosa i ust m.in. podczas posiedzenia Rady Miasta Rzeszowa, a także w trakcie konferencji prasowej w Rzeszowie oraz Warszawie. Ostatecznie jednak te wnioski nie znalazły się w sprawozdaniu Sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS