A A+ A++
Wiadomość
gry
19 stycznia 2022, 11:25

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft może wiązać się z wieloma konsekwencjami dla graczy. Na szczęście wiemy już nieco na temat przyszłości gier firmy.

W SKRÓCIE:

  • Mimo przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft niektóre gry pierwszej z tych firm najprawdopodobniej pojawiać się będą także na PlayStation.
  • Microsoft zamierza też wprowadzić jak najwięcej tytułów Activision Blizzard do Game Passa.
  • Zakup firmy wiąże się także z rozwojem metaverse Microsoftu.

Wczoraj świat obiegła informacja, że Microsoft zakupi holding Activision Blizzard, wykładając na stół zawrotną sumę 68,7 miliarda dolarów. Wzbudziło to zdumienie wielu osób, które nie spodziewały się, że gigant z Redmond pokusi się o taką transakcję. Inni szybko zaczęli rozważać, co może to oznaczać dla przyszłości firmy odpowiedzialnej za takie marki, jak Call of Duty, World of Warcraft czy Diablo.

Przede wszystkim warto pamiętać, że do momentu sfinalizowania transakcji, czyli najprawdopodobniej do końca 2023 roku, obie firmy będą funkcjonować tak, jak do tej pory. Natomiast później czeka nas sporo zmian. Co z dostępnością tytułów Activision Blizzard na konsolach PlayStation? Czy gry z wymienionych wcześniej marek trafią do usługi Game Pass? Znamy już odpowiedź na niektóre z tych i podobnych pytań.

Ekskluzywność gier Activision Blizzard

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft może niepokoić fanów gier tej pierwszej firmy, którzy są jednocześnie posiadaczami konsol PlayStation. W końcu w następstwie przejęcia ZeniMax Media gigant z Redmond zdecydował się na odcięcie sprzętu Sony od nadchodzących produkcji Bethesdy. Teoretycznie nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby podobnie potraktować dzieła Activision Blizzard.

Możliwe jednak, że posiadacze PlayStation nie będą mieli powodów do zmartwień. Kwestię tę skomentował Phil Spencer, szef działu Xbox.

Chciałbym tylko zapewnić wszystkich graczy, którzy grają w tytuły Activision Blizzard na konsolach Sony, że naszym celem nie jest odciąganie społeczności od tej platformy i trzymamy się dotychczasowych ustaleń.

Warto jednak wspomnieć, że podobne deklaracje padły z ust Spencera w związku z przejęciem ZeniMax Media.

Innego zdania są anonimowe źródła serwisu Bloomberg, aczkolwiek nie zabierają one posiadaczom PlayStation całej nadziei. Choć część z gier firmy Activision Blizzard faktycznie będzie tytułami ekskluzywnymi, które ukażą się jedynie na pecetach oraz Xboksach, Microsoft nie chce rezygnywać z wydawania niektórych produkci na wszystkich platformach. Niestety nie wiadomo, które marki pozostaną ogólnodostępne, a które funkcjonować będą tylko w obrębie środowiska Microsoftu.

Gry Activision Blizzard w Game Passie

Perspektywa przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft budzi oczywiście spore nadzieje wśród osób korzystających z Game Passa. Sugeruje bowiem, że w przyszłości gry tej pierwszej firmy trafią do regularnie rozbudowywanej biblioteki usługi. Nie trzeba było długo czekać, by scenariusz ten potwierdził Phil Spencer.

CEO działu Xbox stwierdził, że po sfinalizowaniu transakcji Microsoft przeniesie do Game Passa tak wiele gier Activision Blizzard, jak będzie to tylko możliwe (via Windows Central). Mamy więc do czynienia z rozwiązaniem, które jest nam już dobrze znane. Gigant z Redmond podobne kroki podjął w przypadku produktów ZeniMax Media.

W przyszłości w Game Passie najprawdopodobniej pojawią się więc gry z serii Call of Duty i Diablo. Na razie za wcześnie jednak na to, by stwierdzić z pełnym przekonaniem, że nowe gry Activision Blizzard będą pojawiać się w usłudze w dniu swojej premiery.

Rozwój metaverse

Przejęcie Activision Blizzard to nie tylko kwestia ekspansji na rynku elektronicznej rozrywki. Zakup ten ma również wiązać się z rozwojem metaverse od Microsoftu. Oczywiście trudno stwierdzić, co właściwie mamy przez to rozumieć. Metaverse stało się bowiem w ostatnim czasie słowem wytrychem, które może opisywać dowolne pomysły na połączenie świata realnego z wirtualnym.

Satya Nadella, CEO Microsoftu, oznajmił jedynie, że branża gier to najszybciej rozwijający się sektor przemysłu rozrywkowego na świecie (via Windows Central). W związku z tym ma ona pełnić dużą rolę w procesie rozbudowy wspomnianego metaverse. Zakup Activision Blizzard jeszcze bardziej zwiększy zaś potencjał firmy w tym obszarze. Co właściwie oznaczać to będzie dla samych graczy, przekonamy się dopiero w przyszłości.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPijany rowerzysta zatrzymany w Czerwionce-Leszczynach
Następny artykułJarocin i powiat jarociński. Ile było zakażeń ostatniej doby koronawirusem?