A A+ A++
Publicystyka dzisiaj, 14:07

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2019 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

W zeszłym roku poszliśmy po rozum do głowy i zamiast zostawiać listę najlepszych gier na okres przedświątecznych podsumowań zaczęliśmy gromadzić wyróżniające się tytuły w jednym tekście znacznie wcześniej, a potem aktualizowaliśmy go wraz z kolejnymi premierami. Wtedy w naszym zestawieniu wylądowało równo 30 wartych uwagi pozycji, więc każdy, kto szukał ciekawych produkcji wśród najnowszych premier, z pewnością mógł znaleźć coś dla siebie. Liczymy na to, że rok 2019 okaże się pod tym względem jeszcze lepszy, i z tą nadzieją postanowiliśmy po raz kolejny zaserwować Wam regularnie uzupełniany artykuł o wszystkich grach, którymi zachwycili się nasi redaktorzy – od hitów o największym budżecie po ambitne niezależne projekty.

PODWÓJNE STRONY

Nie chcieliśmy, żeby ten tekst miał za dużo stron, a że niezłych gier jest już w tym roku więcej niż 16, na części stron znajdziecie po dwie gry, zamiast jednej.

UWAGA, TEKST AKTUALIZOWANY!

Na razie w naszym zestawieniu znajdziecie kilkanaście wartych uwagi pozycji, które zadebiutowały w pierwszej połowie 2019 roku, ale w nadchodzących miesiącach lista ta poszerzy się jeszcze o co najmniej kolejne kilkanaście tytułów – taką przynajmniej mamy nadzieję!

Aktualizacja #1 – na początku maja dodaliśmy do listy aż sześć gier.

Aktualizacja #2 – 27 czerwca dodaliśmy na ostatnich stronach zestawienia cztery nowe tytuły: Mordhau, Rage 2, Dauntless i Total War: Three Kingdoms.

Aktualizacja #3 – w październiku wzbogaciliśmy listę o następne cztery tytuły: Control, Children of Morta, Gears 5 i Borderlands 3. Znajdziecie je na ostatnich stronach naszego zestawienia.

Resident Evil 2

Po dwudziestu latach zdarzenia z posterunku w Raccoon City na powrót pojawią się w Waszych koszmarach.

  1. Premiera: 25 stycznia
  2. Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
  3. Nasza ocena: 9/10

Odświeżenie tytułu, który wrył się w świadomość wielu graczy jako jeden z najlepszych przedstawicieli całego gatunku, to przedsięwzięcie najeżone wszelkiego rodzaju pułapkami. Capcom wiedział na szczęście, co robi, i do remake’u gry Resident Evil 2 podszedł z miłością i szacunkiem dla materiału źródłowego… ale też nie miał zamiaru trzymać się kurczowo rozwiązań sprzed ponad dwóch dekad.

Efektem starań firmy jest więc gra, która wiernie odtwarza najważniejszy element pierwowzoru – chwytającą za gardło atmosferę wszechobecnego zagrożenia, a w wielu innych aspektach stawia na współczesne rozwiązania. Resident Evil 2 okazuje się zatem pozycją bardziej przystępną niż oryginał, co jednak nie oznacza, że łatwiejszą. Nic z tych rzeczy, bestie spotykane podczas zabawy są równie wytrzymałe, jak odrażające, amunicji i środków leczniczych zawsze mamy za mało, a zagadki nadal potrafią zabić nam klina. Po prostu teraz graczom przeszkadzają wyłącznie przeciwnicy, a nie błędy, toporne sterowanie czy ustawiająca się pod dziwnymi kątami kamera.

Jest to gra nie tylko nowa, ale na dodatek świetna. Horror może i oparty na prostych patentach w stylu „potwór wyskakuje z szafy”, a nie psychologicznych zagrywkach rodem z najlepszych odsłon Silent Hill, jednak mimo to bardzo skutecznie potrafiący zjeżyć włosy na karku. Oferujący dobrze poprowadzoną historię i kilkanaście godzin wciągającej rozgrywki na najwyższym poziomie, pełnej akcji oraz główkowania. […] Jeśli taka gra nie zasługuje na to, by kupić ją w pełnej cenie – to żadna na to nie zasługuje.

Czarny Wilk, recenzja gry Resident Evil 2

To tytuł, w którym idealnie połączono specyfikę pierwowzoru z unowocześnieniami, i świetna okazja dla młodszych graczy, by poznać klasykę survival horroru bez zmagania się z niedociągnięciami oryginału. Przez lata historia Leona i Claire, odciętych od świata w zdewastowanym przez przerażającą epidemię Raccoon City, absolutnie nie straciła na atmosferze i grozie, a teraz, zaserwowana w olśniewającej oprawie audiowizualnej, straszy kolejne pokolenia.

  1. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake
  2. Więcej o grze Resident Evil 2

WYRÓŻNIENIE: SLAY THE SPIRE

  1. Premiera (pełnej wersji): 23 stycznia
  2. Platforma: PC

Po ponad roku spędzonym we wczesnym dostępie Slay the Spire w końcu zadebiutowało w finalnej wersji – i natychmiast stało się jednym z najciekawszych „indyków” tego roku. Pod niepozorną oprawą graficzną i prostymi mechanizmami rozgrywki kryje się bowiem wciągający jak bagno miks roguelike’a z karcianką, w którym uwaga gracza skupia się wyłącznie na budowaniu jak najpotężniejszej talii. Łączenie ze sobą poszczególnych efektów, ulepszanie posiadanych przedmiotów i zdobywanie artefaktów nie jest jakoś specjalnie skomplikowane, aby jednak odnieść sukces i dotrzeć na szczyt tytułowej iglicy, trzeba wielu prób i uczenia się na własnych błędach. To zdecydowanie nie jest gra dla tych, którym brakuje cierpliwości – wszystkim innym powinna jednak zapewnić minimum kilka godzin wciągającej rozrywki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZatrzymany przez policję kierowca miał w dowodzie rejestracyjnym niespodziankę. Mandat to nie koniec zmartwień
Następny artykuł“Angry Birds 2 Film”: odlotowa impreza z Angry Birds w Koninie