Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie w decydującym meczu rywalizacji półfinałowej PlusLigi. Nasz zespół awansował do wielkiego finału rozgrywek, gdzie ich rywalem będzie Jastrzębski Węgiel.

Po zaskakującej porażce na starcie półfinałów i odrobieniu strat w Zawierciu, dziś nasz zespół walczył o awans do finału przed własną publicznością. Początek spotkania niespodziewanie należał do gości. Zawiercianie błyskawicznie wyszli na pięciopunktowe prowadzenie i kibice miejscowych przecierali oczy ze zdumienia. ZAKSA rozpoczęła źle, mając kłopoty zarówno w przyjęciu, jak i na siatce i zasłużenie przegrała do 19.

Druga odsłona zaczęła się od przewagi gości, a przy stanie 2:4 trener Cretu zdecydował się na zdjęcie z boiska Olka Śliwki i wpuszczenie w jego miejsce Wojtka Żalińskiego. Obraz gry wyrównał się, a w drugiej części gry Żaliński „odpalił”. Przyjmujący kędzierzynian był perfekcyjny w ataku, a do tego dodał dwa punkty zdobyte zagrywką. Do tego goście kilka razy dali złapać się na blok i ZAKSA wygrała do 21.

Trzeci set to już zdecydowana przewaga naszego zespołu. Jurajscy Rycerze tylko w początkowej fazie gry dotrzymywali nam kroku, z biegiem czasu ZAKSA odjeżdżała rywalom. W dalszym ciągu bardzo dobrze prezentował się Żaliński, który mógł liczyć na większe wsparcie swoich kolegów i gospodarze wygrali do 19.

Czwarty set to już siatkarskie dożynki. Rozbici goście nie byli w stanie nawiązać walki z naszym zespołem. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla grali bardzo pewnie i już w połowie seta mieli aż 10 oczek przewagi. Do końca spotkania nasz zespół kontrolował grę i zasłużenie zwyciężył, zapewniając sobie awans do wielkiego finału. Ten będzie powtórką z ubiegłego sezonu, a rywalem ZAKSY będzie Jastrzębski Węgiel.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (19:25, 25:21, 25:19, 25:13). MVP spotkania został Kamil Semeniuk.