A A+ A++

Wiele razy słyszałeś słowo groomer, jednak nie do końca wiesz, czy oznacza ono po prostu psiego fryzjera? Dowiedz się, kim jest groomer, czy ten zawód jest dla Ciebie i na co zwrócić uwagę na początku pracy, zdobywając doświadczenie. Miłośniku zwierząt, praca groomera może być dla Ciebie nawet, jeżeli nie posiadasz kierunkowego wykształcenia, dotyczącego zdrowia czworonogów. 

Groomer-czy to psi fryzjer?

Groomer to owszem, psi fryzjer jednak nie tylko. Do obowiązków i zadań groomera należy nie tylko strzyżenie psiej sierści. Strzyżenie psów, będące podstawowym i najczęściej wykonywanym zleceniem realizowane jest wraz z kąpielą zwierząt domowych, czesaniem sierści, trymowaniem oraz furminowaniem, usuwaniem martwego naskórka. Groomer pielęgnuje i czyści zwierzęta krótko i długowłose, posiadające zróżnicowany typ sierści. Do zadań zwierzęcego groomera należy ponadto strzyżenie pazurów zwierząt oraz mycie ich zębów. Zabiegi, wykonywane przez groomera mają na celu nie tylko zachowanie czystego, zadbanego wyglądu pupili, ale ponadto wpływ na ich zdrowie. Profesjonalnie wykonywane czynności groomerskie, związane z dbałością o stan naskórka i sierści zwierząt pozwalają eliminować namnażanie drobnoustrojów chorobotwórczych. Mycie zębów zwierząt pozwala zminimalizować powstały kamień nazębny. 

Pielęgnacja i strzyżenie psów

Pielęgnacja psiej sierści to oczywiście jej strzyżenie. Psi fryzjer ma za zadanie nie tylko dbać o odpowiednią długość podszerstka. Groomer w salonie oraz mobilnie, w domu klienta dba kompleksowo o czystość i doskonały wygląd psów oraz kotów. Zwierzęta domowe u groomera korzystają z kąpieli, czesania, a także delikatnego osuszania sierści. Strzyżenie psów związane jest nie tylko ze skróceniem długości ich pokrycia. Dobry groomer nadaje sierści odpowiedniego kształtu, modelując jej ułożenie. Zwierzak domowy po takim zabiegu prezentuje się jak po wizycie w zwierzęcym spa. Efektowny wygląd związany jest z doświadczeniem w strzyżeniu psów, a także z odpowiednim podejściem do zwierząt. Praca groomera wymaga bowiem umiejętności nawiązania szybkiego kontaktu z czworonogiem oraz jego właścicielem. Jeśli zwierzęta Cię lubią, a Ty lubisz zwierzęta, próbuj swoich sił. 

Zadania groomera-czy to praca dla Ciebie?

Praca groomera jest wymagającym zajęciem. Mimo, iż nie wymaga posiadania kierunkowego wykształcenia, nie zaszkodzi znajomość ras zwierząt oraz ich specyfiki. Podejście do zwierząt jest w tej pracy najważniejsze. Przecież nie będzie możliwe strzyżenie psów na siłę, a nawet jeśli za pierwszym razem uda Ci się je przeprowadzić, drugiego podejścia nie będzie. Właściciele czworonogów, przyprowadzający swoich pupili do groomera lub korzystający z ich usług mobilnie (we własnym domu) życzą sobie usługi na najwyższym poziomie. Groomer powinien mieć świetne podejście do zwierząt, ale i do ludzi. Prawidłowy, przyjacielski kontakt z właścicielem zwierzęcia gwarantuje wzbudzenie zaufania oraz możliwość zbudowania prawidłowej relacji ze zwierzęciem. Musisz wiedzieć, że zwierzęta wyczuwają emocje i jeżeli na prawdę je kochasz i zależy Ci na ich dobru, praca groomera Cię nie rozczaruje. Psy odpowiedzą Ci miłym traktowaniem oraz poddadzą się zabiegom, które wykonujesz. Przeciwnie, gdy zwierzę wyczuje, że Twoje pobudki nie są do końca szczere, a strzyżenie psów traktujesz jako konieczność, mogą wykazywać brak chęci do współpracy. Zanim zaczniesz pracę w zawodzie groomera na 100%, spróbuj przekonać się czy jest to zajęcie dla Ciebie, oferując mobilne usługi groomerskie po godzinach pracy. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSIATKÓWKA. Za trzy w Radomiu. Trzynasta wygrana IŁ Capital Legionovia
Następny artykułPekin 2022: Norweg Birk Ruud zwyciężył w big air