A A+ A++

Światowe trendy pokazują, że coraz więcej kobiet decyduje się na zawody, które powszechnie kojarzą się z typowo męskimi profesjami. Tak też jest w Kolejach Mazowieckich, które zyskały kolejną maszynistkę – Weronikę Tworek. 29 lutego 2024 roku, po prawie dwóch latach od momentu rozpoczęcia szkolenia na licencję maszynisty, wyruszyła samodzielnie na szlak, prowadząc pociągi m.in. na trasie Warszawa – Sochaczew obsługiwane pojazdami EN57AKM i EN57AL KM.

 Weronika Tworek jest związana z koleją od 2019 roku. Wcześniej była kierownikiem pociągu KM. W 2022 roku wzięła udział w rekrutacji, w której dostała się na 17. edycję szkolenia na licencję maszynisty. Egzaminy uprawniające do wykonywania zawodu zdała na początku grudnia
2023 r.  To już 6. kobieta w historii Spółki KM, która zdecydowała się na pracę za nastawnikiem.

Właśnie jestem po pierwszej samodzielnej służbie. To był długo wyczekiwany dzień od momentu rozpoczęcia szkolenia i jeden z najważniejszych w całej mojej karierze zawodowej. Wcześniej znałam kolej z innej perspektywy. Byłam kierownikiem pociągu. Zawsze ciągnęło mnie, aby spróbować swoich sił za nastawnikiem, dlatego po 3 latach kolejarskiej służby na pokładach pociągów KM zdecydowałam się na zawodową zmianę. Bardzo się cieszę, że zaryzykowałam. Teraz spełniłam jedno ze swoich marzeńmówi nowa maszynistka KM.

Pani Weronice oraz wszystkim nowym maszynistom życzymy bezpiecznych służb i, zgodnie z kolejarskim zwyczajem, samych zielonych świateł.

 Donata Nowakowska, Rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

Więcej informacji z Mazowsza

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonferencja “Czego ci lekarz nie powie” w Arenie Gliwice. Są protesty i dyskusja o ograniczeniu wolności
Następny artykułABM ogłasza konkurs na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze. W puli 300 mln zł