Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum Aktywności i Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Mazowieckim została wyróżniona w konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku.
Ogólnopolski Konkurs Otwarty Modernizacja Roku i Budowa XXI w. to konkurs budowlany dla inwestorów, firm wykonawczych i architektonicznych, który wyłania, nagradza i promuje modernizacje budowlane i nowe obiekty. Co roku do biura organizacyjnego spływają zgłoszenia od ambitnych, pełnych zapału ludzi, którzy chcą zmieniać na lepsze otaczającą ich rzeczywistość. O udział w rywalizacji ubiegają się nie tylko osoby fizyczne, ale też powiaty, urzędy miasta, instytucje i deweloperzy.
W 27. edycji konkursu jedną z nagród zdobyła Hala Widowiskowo-Sportowa CAiIS z Grodziska Mazowieckiego. Obiekt otrzymał tytuł Budowa XXI w. w kategorii Obiekty sportu i rekreacji: duże. Nagrodę podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim odebrali Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego wraz z Urszulą Chrzanowską, naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych.
Jury tak uzasadniło swój wybór: „Komentarz uzasadniający przyznanie nagrody warto rozpocząć od hasła reklamującego nowo otwarte Centrum, które brzmi „wyobraź sobie przestrzeń, w której sport, aktywność i pasje spotykają się w jednym spektakularnym miejscu”. Centrum posiada nowoczesną halę sportową, gromadzącą jednocześnie 3000 osób, o wyjątkowo uniwersalnej akustyce, gdzie czas pogłosu może być dostosowany do rodzaju wydarzenia. Część sportowo-rekreacyjna jest wyposażona w strefę fitness oraz sale do ćwiczeń, ściany wspinaczkowe. Centrum oferuje podróż w kosmos, na razie tylko wirtualną, ale obraz słońca i gwiazd na niebie można na bieżąco monitorować przy wykorzystaniu cyfrowego teleskopu ulokowanego w obrotowej kopule ustawionej na wieży widokowej. Cyfrowy obraz jest transmitowany do sali planetarium i wyświetlany na ekranie powłokowym w kształcie półkuli. Tajemnice kosmosu możemy poznać nie tylko poprzez obserwację nieba, ale również w strefie edukacyjnej dla dzieci, tzw. „Małym Koperniku”, a także podziwiając prawdziwe meteoryty, które spadły przed laty na powierzchnię ziemi. Opisując zalety obiektu nie sposób nie wspomnieć o monolitycznej konstrukcji żelbetowej, w której projektanci zastosowali niezwykle trudne do wykonania rozwiązania wspornikowe o wysięgu rzędu kilkunastu metrów. Nie trzeba być inżynierem, aby zdawać sobie sprawę jak unikalną i odpowiedzialną konstrukcję wykonał Generalny Wykonawca obiektu. Rzeczywiście obiekt wygląda imponująco, zarówno w dzień, a szczególnie w nocy, kiedy miliony ledów oświetlających ściany zewnętrzne idealnie współgrają z ugwieżdżonym niebem w tle. Ten nowoczesny obiekt oddany do użytku w 2022 roku stanowi doskonałe miejsce do organizacji imprez sportowych, koncertów, wystaw, targów, okolicznościowych uroczystości czy bankietów. Miasto, w którym żyje ponad trzydzieści tysięcy ludzi zasługuje na tak prestiżowy obiekt, a ilość wydarzeń odbywających się niemal codziennie w jego wnętrzach jest bezdyskusyjnym potwierdzeniem słuszności decyzji o jego budowie”.
Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: [email protected] lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS