A A+ A++

18 marca w Ciechocinku nad Wisłą odbyło się spotkanie dotyczące planowanej budowy Stopnia Wodnego Siarzewo. Pojawili się na nim m.in. wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, zastępca prezesa Wód Polskich Krzysztof Woś, dyrektorka Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Anna Łukaszewska-Trzeciakowska oraz posłanki Joanna Borowiak i Anna Gembicka.

Jest ogłoszenie – koniec dyskusji

Ogłoszono, że zamówienie na opracowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej dla inwestycji zostało już zamieszczone w Europejskim Dzienniku Urzędowym. – Postępowanie jest ogłoszone jako dialog konkurencyjny w ramach postępowania w procedurze unijnej (DUUE) – informują Wody Polskie.

– To oficjalne ogłoszenie jest końcem dyskusji na temat tego, czy ten stopień wodny ma być budowany, czy nie, a faktycznym rozpoczęciem realizacji tej inwestycji – podkreślał podczas konferencji prasowej Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury.

Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich, dodał, że według planów projektowanie ma zostać zakończone do 2023 r., tak by prace mogły rozpocząć się w 2024 roku.

Zapora ma powstać do 2029 roku

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, dyrektorka Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, podsumowała, jak będzie wyglądała procedura wyboru wykonawcy w postępowaniu. – Oferenci mogą się do tego dialogu zgłaszać do 13 kwietnia. Potem wybierzemy od trzech do pięciu podmiotów, które się zgłoszą do rozpoczęcia dialogu, będziemy go prowadzić bardzo intensywnie, bo takie mamy zadanie i mamy nadzieję jesienią, na pewno do końca roku, wybrać oferenta, który nam zaprojektuje stopień wodny – mówiła Łukaszewska-Trzeciakowska w Ciechocinku.

Dodała, że liczy, że budowa zakończy się w 2029 roku.

Przypomnijmy, przeciwko budowie stopnia wodnego w Siarzewie występują różne organizacje ekologiczne, m.in. Koalicja “Ratujmy Rzeki”, Wolne Rzeki, Siostry Rzeki, WWF, a także Razem Toruń.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSprzedawali bydło, ale pieniędzy nie dostawali. Właściciel zakładów przetwórstwa podejrzany o wyłudzenie 3,5 miliona złotych
Następny artykułProtest rezydentów. Tak walczą o zdrowie w czasie epidemii?