A A+ A++

W Kielcach odbyła się wyjątkowa gala, podczas której wręczono granty w ramach programu „Aktywizacja młodzieży województwa świętokrzyskiego”. To wydarzenie miało na celu wsparcie młodych ludzi w rozwijaniu ich pasji związanych z kulturą filmową i teatralną, oferując im szereg atrakcji i możliwości.

Wsparcie dla młodzieży z województwa świętokrzyskiego

Uroczystość wręczenia grantów miała miejsce w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Program, finansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2023, ma na celu aktywizację młodzieży w regionie. Dzięki temu wsparciu, młodzi ludzie zyskają możliwość uczestniczenia w interesujących projektach, które rozwijają ich umiejętności i pasje.

Projekt „Świętokrzyskie na filmowo” – nowa jakość w edukacji artystycznej

Jednym z projektów, który uzyskał dofinansowanie, jest konferencja zatytułowana „Świętokrzyskie na filmowo”. Wydarzenie to odbędzie się w formie dwudniowego przeglądu filmowego oraz warsztatów teatralnych. Uczestnicy będą mieli szansę na rozwijanie swoich zainteresowań związanych z kinem i teatrem, a także na zdobycie nowych umiejętności pod okiem doświadczonych ekspertów.

Warsztaty teatralne, które są częścią tego projektu, stanowią doskonałą okazję do integracji społeczności szkolnej oraz wymiany doświadczeń między młodzieżą a profesjonalistami z branży. Spotkania z aktorami i twórcami filmowymi mogą być inspirujące i motywujące dla młodych ludzi, a interaktywne formy nauki z pewnością przyciągną ich uwagę.

Gratulacje dla nagrodzonych i ich mentorów

Na gali wręczenia grantów obecni byli ważni przedstawiciele lokalnych władz, którzy złożyli gratulacje nagrodzonym projektom. Wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności Michał Braun oraz prezes zarządu Agnieszka Giemza podkreślili znaczenie takich inicjatyw dla przyszłości młodzieży. Warto zaznaczyć, że nad przygotowaniem projektu „Świętokrzyskie na filmowo” pracowali Grzegorz Płaza oraz Wojciech Szymański, a film promujący projekt stworzyły uczennice klasy 2B, Nikola Dryjas i Magdalena Głąb.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki współpracy z Patronem – Stowarzyszeniem Edukacja Przez Internet. Takie wsparcie jest nieocenione w procesie edukacji młodzieży, otwierając przed nimi nowe horyzonty i dając możliwość twórczego wyrażania siebie.

Powiat Ostrowiecki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRuszają lekcje historii z bohaterami wolnej Polski dla uczniów z Pomorza
Następny artykułWojownicy w todze w służbie najmłodszym – o najnowszej regulacji prawnej w zakresie ochrony dzieci przed przemocą