Drużyna oławskiego starostwa wzięła udział w Turnieju Piłki Halowej z okazji 50-lecia gminy Domaniów

W naszym teamie występowali pracownicy urzędu, radni Rady Powiatu w Oławie, a także dwóch mieszkańców powiatu powołanych w ostatniej chwili, z powodu kontuzji naszych kolegów.

“Mecz otwarcia” pokazał, że bez rozgrzewki, prowadzący siedzący tryb pracy urzędnicy, nie mają szans z gospodarzami imprezy – drużyną Oldbojów Wierzbno-Domaniów. Porażka 1:4 była niczym zimny prysznic, ale nie przekreślała nam jeszcze szans na awans do półfinałów.

Kolejny mecz to typowy “mecz o wszystko”. W tym spotkaniu przyszło nam się mierzyć z późniejszym zwycięzcą turnieju – drużyną 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Wojskowi górowali nad naszymi zawodnikami praktycznie w każdym elemencie gry. Mieliśmy swoje świetne okazje, ale brak doświadczenia dał się we znaki i do przerwy przegrywaliśmy 0:2. Taki wynik oznaczał koniec marzeń o strefie medalowej, dlatego nasi po przerwie ruszyli do ataku. Udało się strzelić bramkę kontaktową, ale radość nie trwała długo. Drużynie starostwa ewidentnie zabrakło sił w końcówce i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5.

Ostatni mecz to dobrze znana historia polskiej reprezentacji – czyli “mecz o honor” – w tym wypadku o 5. miejsce z ekipą Radia Wrocław. Było to już trzecie spotkanie starostwa na tym turnieju, nasi zawodnicy byli już lepiej zgrani i przygotowani. Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków starostwa, co przyniosło nam wysokie prowadzenie 4:0 w pierwszej połowie. Druga część meczu była już bardziej wyrównana i spotkanie finalnie zakończyło się rezultatem 5:1 dla “Powiatu Oławskiego”. Honor uratowany. Puchar za 5. miejsce w turnieju odebrany. Urząd Gminy Domaniów – widzimy się za rok!

Mecz piłki halowej - dwóch zawodników walczy o piłkę.

Mecz piłki nożnej - na zdjęciu kilku zawodników walczy o piłkę.