Dziewięć medali, w tym jeden złoty, zdobyła reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w kategoriach junior i U23.

W zawodach, które w dniach 9-14 lipca odbyły się na welodromie w niemieckim Chociebużu, najlepiej spisała się Olga Wankiewicz, która wygrała konkurencję omnium zawodniczek do lat 22.

21-latka zgromadziła 126 punktów, o 8 więcej od Belgijki Marith Vanhove i 19 więcej od Włoszki Federiki Venturelli.

Ta koszulka to spełnienie moich marzeń. Jest dla mnie wyjątkowa, bo to mój pierwszy tytuł mistrzyni Europy! W zeszłym roku w omnium zajęłam piąte miejsce, po którym czułam duży niedosyt. W tym roku zwyciężyłam i ogromnie się cieszę, że spełniłam swoje marzenie

– powiedziała Wankiewicz na stronie grupy MAT ATOM Deweloper Wrocław.

W tej samej kategorii wiekowej srebrny medal w wyścig punktowym wywalczyła Zuzanna Chylińska, a na trzecim stopniu podium stanęli Szymon Wiśniewski, Konrad Burawski i Eliasz Bednarek w sprincie drużynowym.

Dwa srebrne medale przypadły juniorom, w sprincie drużynowym Natalii Waleckiej, Paulinie Hojce, Weronice Skrzyńskiej i Matyldzie Głowackiej oraz w sprincie indywidualnym Tomaszowi Lamaszewskiemu.

Juniorzy zakładali również brązowe krążki. Za omnium Weronika Wąsaty oraz Marceli Pera, za sprint Natalia Walecka i za wyścig indywidualny na dochodzenie Martyna Szczęsna.