A A+ A++

„Gra Szyfrów: Wojna o wszystko” to projekt edukacyjny IPN-u oparty na graniu w gry komputerowe, w których trzeba rozwiązywać zagadki i pomagać Polakom w walce z Bolszewikami. To mobilne centrum gry przenosi graczy do 1920 roku i pokazuje działania biura szyfrów. Co więcej, wszyscy mogą dosłownie poczuć się jak członkowie ws. biura.

Ta innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej odnosi nie lada sukces popularności wśród uczniów. Główną ideą, jaka przyświecała twórcom, było szerzenie polskiej historii, stąd wziął się pomysł na grę szyfrów, a forma w postaci mobilnej wystawy miała sprawić, aby była ona dostępna nie tylko dla mieszkańców dużych miast, ale także tych mniejszych jak Jaworzno.

Wszystko oparte jest na nowych technologiach, po których nastolatkowie poruszają się dzisiaj bardzo sprawnie. Odbiór tego rodzaju edukacji jest niesamowity. Jak mówi nam Kierownik Projektu Tobiasz Wultański – 4 stoiska gamingowe z komputerami oraz 2 stoiska z VR powodują, że młodzież chętnie wraca do nich i chcę przechodzić misje i zadania po kilka razy, a sam format gry robi na nich wrażenie. Co lepsze, grę można pobrać także na telefon i obsługiwana jest tak przez systemy Android, jak i przez iOS.

To jednak nie koniec projektu, planowane są bowiem kolejne gry. Ta gra jest projektem pilotażowym, podczas którego twórcy zbierają informacje o zaletach i wadach, czy opinie graczy oraz pedagogów. W ich biurze pracują już jednak nad kolejnymi projektami, które również powinny zachwycić młodzież.

„Gra Szyfrów: Wojna o wszystko” to nowy sposób na to, aby zainteresować młodzież i nie tylko, historią posługując się nowymi technologiami. Uważamy, że jest to świetny pomysł i sposób na dotarcie z tak ważną dla naszego narodu historią, do najmłodszych przedstawicieli społeczeństwa.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW co zainwestować 50 tys. zł, 100 tys. zł i 500 tys. zł? „Dziś wiele słyszy się o nowym zawodzie, jakim jest Influencer”
Następny artykułMa być łatwiej przy składaniu wniosków o paszport. Jakie zmiany nas czekają?