Postulaty Kukiza mają dotyczyć m.in. zmian w kodeksie wyborczym i popierania ordynacji mieszanej w wyborach do Sejmu.
To również postulat wprowadzenia sędziów pokoju w polskim wymiarze sprawiedliwości oraz flagowy projekt Pawła Kukiza, czyli ustawa antykorupcyjna.
Z kolei postulaty Porozumienia będą dotyczyły między innymi wzmocnienia roli samorządów.
Współpraca obu partii ma dotyczyć wyłącznie określonych punktów, nie oznacza ona zgodności w innych sprawach.
W listopadzie zeszłego roku rozpadł się klub sejmowy Koalicja Polska. Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – poinformował Paweł Kukiz.
Polityk przyznał wtedy, że takiej decyzji się spodziewał. Nie jest to przyjemna decyzja. Ja nie miałem zamiaru ani nigdzie wychodzić, ani do nikogo przechodzić – mówił zaraz po ogłoszeniu decyzji.
Krótko później rozpoczęły się spekulacje na temat tego, czy Kukiz’15 dołączy do obozu rządzącego. Lider tego ugrupowania przyznał na antenie RMF FM, że rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim. Dla mnie celem jest osiągnięcie sztandarowych postulatów: zmiana ordynacji wyborczej, sędziowie pokoju, pakiet ustaw antykorupcyjnych, co bardzo przydałoby się przy Nowym Ładzie czy Krajowym Planie Odbudowy – mówił Paweł Kukiz o motywacjach do rozmowy z PiS-em. W rozmowie z Robertem Mazurkiem polityk zapewnił również, że nie chce dołączyć do rządu.
O Polskim Stronnictwie Ludowym mówił zaś, że to oszuści.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS