Dzisiaj, 27 września (11:48)
Lato dobiegło końca, a wraz z nim także wakacje. To jednak nie oznacza tego, że Polacy zaniechali jakichkolwiek wycieczek, zwłaszcza w góry, które od pewnego czasu cieszą się większym zainteresowaniem turystów, niż w poprzednich latach. Górskie schroniska są przepełnione i trudno w nich o wolne łóżko, a ceny za średni standard w pokoju mogą zaskakiwać!
Jeszcze kilka lat temu górskie szlaki w Polsce bywały puste, zwłaszcza po sezonie letnim. Jednak od pewnego czasu można zauważyć wzmożony ruch turystyczny w polskich górach. W 2021 roku okazało się, że nawet 5 mln osób mogło odwiedzić Tatrzański Park Narodowy.
Większe zainteresowanie wycieczkami górskimi najpewniej wywołane było w społeczeństwie obostrzeniami związanymi z koronawirusem.
Od kiedy w naszym świecie pojawiła się pandemia tego wirusa, ludzie zaczęli szukać alternatywnego sposobu na spędzanie wolnego czasu, innego niż zagraniczne wyjazdy i przebywanie w dużych miastach.
Nawet ci, którzy wcześniej nie pałali miłością do gór, postanowili spróbować tej aktywności i wybrać się na łatwo dostępne szczyty, a tych w Polsce nie brakuje.
Nic więc dziwnego, że nie tylko Tatrzański Park Narodowy, ale i Karkonosze, Pieniny, Góry Stołowe, czy Bieszczady przeżywały prawdziwe oblężenie.
Można było zakładać, że ruch w górach nieco zelżeje wraz z końcem wakacji, ale okazuje się, że nic bardziej mylnego!
Sytuacja zajętych miejsc w górskich schroniskach nie dziwi absolutnie w okresie wakacyjnym. Rozpoczynający się październik daje teoretycznie nadzieję na mniejszy tłum w polskich górach.
Jednak patrząc na obłożenie miejsc w górskich schroniskach, wygląda na to, że Polacy nie odpuszczają przygód nawet w październiku.
Sprawdzając dostępność miejsc w Schronisku PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej, większość pokoi jest już wykupiona na cały październik 2022.
Podobna sytuacja jest w innych schroniskach górskich w Tatrzańskim Parku Narodowym, j … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS