Niedawno informowaliśmy o interwencji CBŚP w rejonie ulicy Słonecznej. Dziś wiemy już więcej na temat okoliczności i powodów tamtej wizyty funkcjonariuszy w naszym regionie.
REKLAMA
Na stronie Prokuratury Krajowej pojawiła się informacja o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej agencje towarzyskie. Jak informuje prokuratura:
Na polecenie prokuratora Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie (16 marca 2021 roku) funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 osób.
W wyniku podjętych działań realizacyjnych zlikwidowano zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 33 do 53 lat mieszkańcy Tarnowa, Gorlic i Krakowa oraz jedna kobieta obywatelka Ukrainy w wieku 38 lat. Wśród zatrzymanych jest również Daniel G. ps. „Walker” – 40 – letni mieszkaniec Tarnowa, który kierował grupą.
W toku śledztwa prokurator ustalił, że grupa prowadziła agencje towarzyskie na terenie Tarnowa i Krakowa.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Daniel G. usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupa przestępczą (art. 258 par. 1 i 3 kk). Sześć pozostałych osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 par. 1 kk). Zarzuty stawiane im są jednak zdecydowanie liczniejsze i obejmują m.in. rozbojów z użyciem niebezpiecznych przedmiotów (art. 280 par. 2 kk), czerpania korzyści z cudzego nierządu (art. 204 par. 2 kk), posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej (art. 263 par. 2 kk). Za zarzucane im czyny grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.
Lukratywny interes
Jak informuje dalej Prokuratura, kierujący grupą zarobił w związku z podejmowaną działalnością 870 tysięcy złotych. Ustalono, że będąca przedmiotem sprawy zorganizowana grupa przestępcza działała od stycznia 2020 roku. Jej działanie polegało na organizowaniu i prowadzeniu pracy agencji towarzyskich, prowadzonych w wynajmowanych mieszkaniach tzw. mieszkaniówkach. Zatrudnione w agencji kobiety uiszczały opłatę za możliwość pracy w wysokości 200 zł za dobę. W ciągu nieco ponad roku, Daniel G. osiągnął wspomnianą korzyść majątkową w kwocie niemal 900 tys. zł czerpiąc korzyść z nierządu co najmniej setki kobiet.
Jeśli kobiety nie chciały współpracować grożono im
Jak ustalono w czasie dochodzenia, grupa wywierała ta … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS