A A+ A++

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo
Policyjny “Sokół” zakończył służbę w górach. Policyjni lotnicy spędzili w powietrzu prawie 47 godzin

Wielkanocny weekend nie był zbyt spokojny dla pracowników GOPR Karkonosze. Ratownicy musieli udzielić pomocy 17 osobom. Większość z nich była całkowicie nieprzygotowana do górskich wojaży. Podróżujących po Sudetach zaskoczyła, jak co roku, pogoda. Turyści nie mieli ze sobą odpowiedniego obuwia, odzieży i zabezpieczeń.

Zbłąkana turystka odnaleziona. “Chwila, a szanse przeżycia spadłyby do zera”

GOPR pomógł kilkunastu osobom. Opublikował zdjęcia na Facebooku

Ratownicy przeprowadzili wiele interwencji. Jedna z nich odbyła się w pobliżu najwyższego szczytu Karkonoszy i Sudetów, czyli Śnieżki. Turyści, którzy nie posiadali odpowiedniego sprzętu, utknęli w eksponowanym terenie. Pomocy udzielił im zespół, który specjalizuje się w tego typu akcjach. 

Na jednym zdjęciu widać leżącego na śniegu mężczyznę. Fotografia ta zainteresowała internautów. Zastanawiali się oni, czy człowiek w jeansach żyje. Ratownicy GOPR szybko pospieszyli z wyjaśnieniami. Okazało się, że mężczyzna “żyje, tylko łapie przyczepność”. 

Mają Tatry ‘śpiącego rycerza’, teraz mają i Karkonosze

– zażartował użytkownik Facebooka.

Śnieg w KarkonoszachZaspy śnieżne wyższe od człowieka. Tak wygląda sytuacja w polskich górach

Wielu turystów było źle przygotowanych do wspinaczki

W kwietniu pogoda bywa zdradliwa. Szczególnie jest to widoczne w górach, w których nagle może zacząć padać śnieg. Ścieżki są też często oblodzone. Część turystów o tym zapomniała i wybrała się do Sudetów bez odpowiedniego sprzętu.

W szczytowych partiach gór panują zimowe warunki. W niektórych miejscach pokrywa śniegowa ma ponad 2 m. Po ostatnich spadkach temperatury wiele szlaków jest mocno wylodzonych, dlatego pamiętajmy o zapakowaniu do plecaka raków albo raczków oraz kijków trekkingowych

– ratownicy GOPR zwracają się z prośbą.

Źródło: Facebook, WP.

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa majówkę do Gdyni!
Następny artykułRozpoczęły się warsztaty pn. „Perkusyjne sekrety” w szkole muzycznej