A A+ A++

Od lewej kolejno: Mateusz Kusznierewicz, Adrian Meronk, Mariusz Czerkawski i Jerzy Dudek


Od lewej kolejno: Mateusz Kusznierewicz, Adrian Meronk, Mariusz Czerkawski i Jerzy Dudek

Nie przesadził – w przeddzień “profesjonalnego” turnieju do rywalizacji stanęli amatorzy wraz z profesjonalistami. Tegoroczny Pro-Am OMEGA Masters miał bardzo silny polski akcent: własną rozgrywkę rozegrali Adrian Meronk, jedyny polski profesjonalny golfista, a na pewno najbardziej utytułowany oraz trzej amatorzy-prawdziwi pasjonaci tego sportu: Mariusz Czerkawski, jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów wszech czasów, Jerzy Dudek, bramkarz reprezentacji Polski grający m.in. w Liverpool i Realu Madryt oraz Mateusz Kusznierewicz, polski żeglarz sportowy, mistrz olimpijski i mistrz świata. Wszyscy trzej są jednocześnie ambasadorami marki Omega, ale podczas turnieju rozmawiali głównie o golfie. Podczas podróży do Szwajcarii i w trakcie lotu powrotnego – również.

George Clooney, wieloletni ambasador marki OMEGA, był gościem specjalnym tegorocznego turnieju OMEGA Masters


George Clooney, wieloletni ambasador marki OMEGA, był gościem specjalnym tegorocznego turnieju OMEGA Masters

Bo faktycznie – golfem można się zarazić. Doroczne turnieje OMEGA Masters w Crans-Montana są idealnym miejsce, by poznać nie tyle tajniki samego sportu, ile odetchnąć atmosferą. Jedyną w swoim rodzaju. A ponieważ Polska nie ma (jeszcze) silnych tradycji golfowych – wszystko przed nami.

Golf postrzegany jest jako sport elitarny. Coś w tym jest, ale nie znaczy to, iż dostępny tylko dla elit. Golfa nie wymyślono na salonach. Sport ten mieli wymyślić pasterze owiec w Szkocji. Inna z hipotez zakłada, że to holenderscy marynarze przywieźli grę na Wyspy Brytyjskie. Istnieje nawet trop prowadzący do Chin. Pierwowzoru golfa można doszukiwać się w kilku krajach. Uczestnicy rozgrywek albo odbijali drewnianą piłkę przy pomocy kijów, albo chociażby mieli za zadanie jak najmniejszą liczbą uderzeń trafić piłką w oddalony od nich cel. Warto dodać, że holenderska wersja gry nosiła nazwę “kolf”. Pewne jest jedynie, że jej historia sięga średniowiecza.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNikaragua: Kościół walczy o uwolnienie bp. Álvareza
Następny artykułZakopane – miejsce, do którego trzeba się wybrać