Wisła Sandomierz pozostaje niepokonana w lidze. Podopieczni Rafała Wójcika pokonali 1-0 (0-0) Siarką Tarnobrzeg w meczu 4. kolejki III ligi, gr. IV. Bramkę dającą zwycięstwo zdobył w 79. minucie Krzysztof Zawiślak. Wisła lideruje tabeli ligowej.

Mecze Wisły z Siarką nigdy nie należały do łatwych i przyjemnych. Zawsze wzbudzały wyjątkowe emocje. Piłkarze Grzegorza Opalińskiego mają fatalny początek sezonu. Nadal nie potrafili zdobyć gola, co zdecydowanie było dodatkowym motywatorem do przełamania niemocy. Dało się to wyczuć przez pierwsze kilkadziesiąt minut meczu. Gospodarze mieli swoje okazje, jednak próba Mateusza Janeczki z bliskiej odległości zakończyła się trafieniem w słupek. Chwilę później Arkadiusz Gajewski minimalnie chybił uderzając z ostrego kąta. W 24. minucie wiślaków przed utratą bramki ponownie uratował słupek, którego “upolował” Jakub Tabor. Po odparciu naporu gospodarzy sandomierzanie zaczęli tworzyć swoje okazje. Jedną z bardziej efektownych była sytuacja Jakuba Mażysza. 25-letni napastnik Wisły przeciął podanie i przejął futbolówkę w znacznej odległości od bramki, szybko zdecydował się na strzał z powietrza, jednak piłka po odbiciu się od poprzeczki poszybowała za linię końcową. Przed szansą stanął też Tomasz Wojcinowicz, błyszczący ostatnio formą stoper Wisły nie trafił jednak czysto w piłkę. Pierwsza połowa mogła znakomicie zakończyć się dla piłkarzy Rafała Wójcika. Niestety po szybkim kontrataku Jarosław Piątkowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali.

Druga połowa nieco lepiej rozpoczęła się dla wiślaków. Wojcinowicz zgrał piłkę głową do Marcela Tyla, ale pomocnik fatalnie przestrzelił. Podobnym efektem zakończyła się próba Miłosza Matuszewskiego. Piątkowski po walce z Kacprem Józefiakiem ruszył na bramkę gospodarzy, ale ponownie nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Tym razem refleksem wykazał się Maciej Kowal. W 79. minucie Matuszewski wypatrzył w polu karnym Krzysztofa Zawiślaka, który w swoim stylu powalczył i mimo towarzystwa dziewięciu siarkowców huknął tuż pod poprzeczkę, zapisując się pierwszy raz w tym sezonie na liście strzelców. Aktywny Karol Kargulewicz mocno strzelił z narożnika pola karnego minimalnie uderzając nad poprzeczkę.

15 sierpnia 2020, 17:00 – Tarnobrzeg
Siarka Tarnobrzeg 0-1 Wisła Sandomierz
Krzysztof Zawiślak 79

Siarka: 12. Maciej Kowal – 18. Oliwer Kowalik (69, 5. Patryk Wdowiak), 30. Kacper Józefiak, 14. Sebastian Duda, 20. Bartosz Sulkowski – 10. Mateusz Janeczko (69, 7. Paweł Wolski), 77. Paweł Rogala, 44. Jakub Tabor, 45. Paweł Mróz, 27. Kamil Kargulewicz – 42. Arkadiusz Gajewski (79, 9. Dawid Bałdyga).

Wisła: 1. Damian Pietrasik – 18. Mateusz Kuśmierczyk, 7. Marcin Sudy, 4. Tomasz Wojcinowicz, 98. Maciej Kołoczek – 10. Jarosław Piątkowski (79, 26. Bartosz Klockowski), 8. Jakub Siedlecki (84, 15. Diel Spring), 6. Marcel Tyl, 99. Jakub Mażysz (46, 5. Miłosz Matuszewski), 11. Kamil Bełczowski (46, 20. Mirosław Kmiotek) – 17. Krzysztof Zawiślak.

żółte kartki: Kargulewicz – Piątkowski.

sędziował: Michał Wasil (Lublin).