Z błogosławieństwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka wyruszyła dziś z Gniezna na Jasną Górę pielgrzymkowa grupa rowerowa. W drodze są już także grupy z Damasławka, Rogowa, Strzelna, Inowrocławia, Wilczyna i Zabartowa.
„Pielgrzymowanie jest wpisane w życie Kościoła i w życie człowieka. To nie tylko trud fizyczny, ale przede wszystkim trud duchowy, podejmowany dziś coraz częściej właśnie w takiej, rowerowej formie. Idea pielgrzymowania jest jednak taka sama i nie zmieniła się od czasów Abrahama – to pragnienie bliskości Boga” – mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak, który spotkał się rano z pielgrzymami z Gniezna i pobłogosławił ich przed drogą.
Gnieźnieńska grupa pielgrzymuje po raz dwunasty. Pomysłodawcą i przez wiele lat duchowym opiekunem pielgrzymki był śp. ks. Waldemar Radecki, którego grób pielgrzymi co roku przed wyjazdem odwiedzają. Wcześniej modlą się na Mszy św. w kościele pw. św. Michała, gdzie ks. Radecki był proboszczem i gdzie dziś duszpasterzuje obecny kapelan grupy ks. Krzysztof Woźniak.
„Ze względów logistycznych duchowy akcent pielgrzymowania położony jest przede wszystkim na modlitwę wieczorną. Codziennie mamy czuwanie, adorację Najświętszego Sakramentu i podobnie jak grupy piesze Apel Jasnogórski. Jak wszyscy pielgrzymi wieziemy też do Matki Bożej własne i powierzone nam intencje” – mówi ks. Woźniak.
Grupy rowerowe pokonują codziennie od kilkudziesięciu do stu kilometrów, w zależności od długości pielgrzymki. Grupa gnieźnieńska jest jedną z siedmiu będących w drodze na Jasną Górę z archidiecezji gnieźnieńskiej. Łącznie jedzie w nich prawie 170 osób.
Do celu wszystkie grupy dotrą w tym samym terminie co pielgrzymka piesza – 5 sierpnia, a 6 sierpnia wspólnie z wszystkimi uczestniczyć będą w Mszy św. na zakończenie tegorocznej drogi pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS