Zawody rozegrano dziś (4 czerwca) na stadionie Kotwicy Korczyna. W rywalizacji mężczyzn wygrała drużyna OSP z Iskrzyni. Wśród kobiet najlepszą drużyną okazała się OSP z Łęk Strzyżowskich. Druhny i druhowie obiecują, że będą robić wszystko by zwyciężyć w zmaganiach wojewódzkich.

Strażacy z gmin powiatu krośnieńskiego zjechali do Korczyny, gdzie rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu powiatowym. Równocześnie rozegrano zawody gminne. Pogoda sprzyjała. Uczestnikom dopisywały humory, a pożarnicze zmagania były nie tylko sprawdzianem, ale także świetną zabawą.

Dh Józef Tucki, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, podsumowując zawody podkreślił, że były przeprowadzone na wysokim poziomie. Zaznaczył, że w tej rywalizacji nie ma pokonanych. – To są ćwiczenia poparte rywalizacją – mówił.

Strażackim zmaganiom przyglądali się mieszkańcy Korczyny i zaproszeni goście.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w grupie A (mężczyźni) wygrała drużyna OSP w Iskrzyni (59,8 sek. – sztafeta i 36,5 sek. – ćwiczenia bojowe). Drugie miejsce zajęła reprezentacja OSP w Korczynie (62,1 sek. – sztafeta i 47,4 sek. – ćwiczenia bojowe). Trzecie OSP Kombornia (67,3 sek. – sztafeta i 55,6 sek. – ćwiczenia bojowe).

Kolejne miejsca zajęły: OSP Krasna i OSP Węglówka.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze wygrali strażacy z OSP w Iskrzyni, drugie miejsce zajęli druhowie z OSP w Korczynie. Trzecie – OSP Lubatówka (64,5 sek. – sztafeta i 45,9 sek. – ćwiczenia bojowe).

Kolejne miejsca zajęły: OSP Bajdy, OSP Kobylany, OSP Posada Górna, OSP Długie, OSP Pustyny, OSP Łężany.

W grupie C (kobiet) w powiecie krośnieńskim najlepszą okazała się drużyna OSP w Łękach Strzyżowskich (71,2 sek. – sztafeta i 53,4 sek. – ćwiczenia bojowe). Drugie miejsce zajęły druhny z OSP w Kobylanach (77,5 sek. – sztafeta i 47,3 sek. – ćwiczenia bojowe), trzecie – OSP w Komborni (72,4 sek. – sztafeta i 52,6 sek. – ćwiczenia bojowe), czwarte – OSP w Chorkówce.

Najlepsze drużyny męskie i żeńskie będą reprezentować powiat krośnieński na zawodach wojewódzkich, które odbędą się za tydzień.

Myślę, że OSP Iskrzynia będzie nas godnie reprezentować. Czas poniżej 60 sekund w sztafecie pożarniczej jest bardzo dobry. Z takim można startować z powodzeniem na Mistrzostwach Polski. A bojówka ukończona w 36 sekund to bardzo dobry wynik jak na zawody wojewódzkie – zaznacza dh Józef Tucki.

W ćwiczeniu musztry w zawodach gminnych w grupie A wygrała OSP Korczyna a w grupie C – OSP Korczyna. W powiatowych – OSP Pustyny (grupa A) i OSP Chorkówka (grupa C)

Zawody w Korczynie zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Korczynie oraz gmina Korczyna.

Dyplomy, medale i puchary wręczali m.in. poseł Piotr Babinetz, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego dr Dariusz Sobieraj, wójt Gminy Korczyna Jan Zych, prezydent Krosna Piotr Przytocki, przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, przewodniczący Rady Gminy Korczyna Adam Paradysz.

Więcej zdjęć z Gminnych i Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Korczynie w galerii poniżej