A A+ A++

Mszą świętą, sprawowaną w intencji rolników przez ks. Marka Kukiela proboszcza parafii w Borowiu, w niedzielę rozpoczęły się Gminne Dożynki. –  To dzięki wam, rolnicy, możemy się cieszyć owocami waszej pracy, które są efektem waszego poświęcenia, determinacji i miłości do ziemi – podkreślała wójt Marta Serzysko.

Po przemieszczeniu się korowodu dożynkowego prowadzonego przez oraz Kapelę Krzysztofa Staręgi oraz gminną orkiestrę dętą pod batutą mistrza Michała Szostaka, na plac w centrum Borowia, rozpoczęły się oficjalne uroczystości dożynkowe.

Starostowie dożynek – Agnieszka i Zbigniew Fiodorowie z Iwowego przekazali dorodny bochen chleba gospodarzom gminy wójtowi Marcie Serzysko i wiceprzewodniczącemu rady gminy Marcinowi Mazurkowi.

W swoim wystąpieniu włodarz dziękowała rolnikom i wszystkim osobom, którzy pracują na rzecz rolnictwa, za ciężką całoroczną pracę. – Jest to czas, gdy możemy podziękować za plony, które ziemia nam dała, za trud i prac, jaką włożyli rolnicy, abyśmy mogli się cieszyć chlebem na naszych stołach. Rolnictwo od zawsze było fundamentem naszej społeczności gminnej. To dzięki wam, rolnicy, możemy się cieszyć owocami waszej pracy, które są efektem waszego poświęcenia, determinacji i miłości do ziemi – zaznaczała włodarz. Wójt życzyła rolnikom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności, a także aby praca była doceniana i opłacalna.

Wśród gości uroczystości byli m.in. senator Maciej Górski, dyrektor biura poselskiego Marii Koc Michał Piotrowski, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie podinsp. Janusz Mularski, kierownik oddziału terenowego KRUS w Garwolinie Jerzy Piesio, Mazowiecką Izbę Rolniczą reprezentowała Teresa Orowiecka, wójtowie i burmistrzowie z powiatu garwolińskiego. List od poseł Marii Koc odczytał Kazimierz Sionek.

Po podzieleniu chleba i części obrzędowej, wręczono podziękowania KGW za przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych. Specjalne statuetki otrzymali od władz samorządowych wiodący rolnicy. W tym gronie byli: Adam Zboina z Filipówki, Iwona i Andrzej Kowalscy z Lalin, Marta i Mirosław Gaładykowie z Łopacianki, Mariola i Mirosław Baranowie z Nowej Brzuzy, Agnieszka i Wiesław Szelągowie z Iwowego.

Na stoiskach lokalnych kół gospodyń nie zabrakło swojskiego jadła i okolicznych przysmaków. W popołudniowo-wieczornym bloku artystycznym wystąpiły lokalne zespoły ludowe, miejscowa orkiestra dęta, kapela ludowa Czerniczanki z Kłoczewa.

Wkrótce występ grupy baletowej Dance Nowa, zespołów DiscoBoys i Silver, Luka Rosiego oraz zespołu Tarło.

Łukasz Korycki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCarlos Alcaraz nie martwi się o udział w US Open
Następny artykułЛатвія й України підписали меморандум з кібербезпеки