20.02.2022 r. odbyła się kolejna – już 4. edycja Orlen Mini Cup w Stróży. Organizatorem jak co roku była Fundacja Akademia Małego Sportowca we współpracy z PKN Orlen S.A. Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Pcim – Piotr Hajduk.

„ Po raz kolejny za sprawą Orlen Mini Cup do Stróży zjechały jedne z najlepszych drużyn małopolski w minisiatkówce dziewcząt. Nasz turniej już na stałe wpisał się w kalendarz rozgrywek minisiatkówki w naszym województwie i po raz kolejny obsada turnieju zapełniła się w kilka dni. W tej edycji nasze drużyny ponownie spisały się na medal i mogliśmy się cieszyć srebrnym medalem w kategorii trójek. ”- mówi prezes Fundacji Andrzej Tyrpuła.

W turnieju wzięło udział 18 drużyn dwójek (rocznik 2011) oraz 15 drużyn trójek (rocznik 2010), w sumie ponad 120 zawodniczek z terenu województwa małopolskiego. W niedzielne przedpołudnie do Stróży zawitały drużyny: MKS Andrychów, MKS MOS Wieliczka, SL Salos Staniątki, SMS Dalin Myślenice, AS Niepołomice, KS Prądniczanka Kraków, KPS Gorce Nowy Targ, MUKS Poprad Stary Sącz, MUKS Ogniwo Piwniczna oraz drużyna gospodarzy AMS Pcim.

W kategorii dwójek zwyciężyła drużyna MKS MOS Wieliczka, która wygrała wszystkie swoje mecze, 2 miejsce – SL Salos Staniątki, 3 miejsce – AS Niepołomice, natomiast drużyna AMSu – zajęła 12 miejsce.

W kategorii trójek tym razem bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z MUKS Ogniwo Piwniczna, 2 miejsce – zajęła łączona drużyna AMS Pcim/SMS Dalin Myślenice, 3 miejsce – MKS MOS Wieliczka, druga drużyna gospodarzy ukończyła rozgrywki na dobrym 14 miejscu.

Źródło: Fundacja Akademia Małego Sportowca