A A+ A++

Mecz Portugalii z Urugwajem na mistrzostwach świata w Katarze został przerwany przez kibica, który wbiegł na murawę. Miał ze sobą tęczową flagę a także koszulkę z napisami “Ratujmy Ukrainę” i “Szacunek dla irańskich kobiet”.

Spotkanie szybko wznowiono, a mężczyzna został błyskawicznie zgarnięty przez katarskie służby porządkowe. Jednak jego zdjęcia obiegły serwisy informacyjne na całym świecie, a w mediach społecznościowych filmik z tego zajścia momentalnie stały się hitem.

Dziennikarze bardzo szybko ustalili, kim jest ten człowiek. To Włoch Marco Ferri, piłkarz występujący w indyjskiej drugiej lidze. Mężczyzna, mający pseudonim “Sokół”, nie po raz pierwszy wbiegł na murawę, przerywając spotkanie mistrzostw świata.

Po raz pierwszy zdarzyło się to w 2014 roku, kiedy pojawił się na boisku w trakcie meczu Belgii z USA. Wtedy z kolei miał na sobie koszulkę z napisem “Ratujcie dzieci z faweli”. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę na problem ubóstwa i braku edukacji dla dzieci z najbiedniejszych regionów wielkich miast, z którym od lat zmaga się Brazylia.

Tym razem zaprotestował aż w trzech sprawach, które uznał za ważne. Chodziło o wojnę w Ukrainie, masowe protesty w Iranie oraz o prawa dla mniejszości LGBT. Ferri poza przerywaniem meczów podczas wielkich światowych imprez stara się pomagać również w praktyce.

Kiedy rozpoczęła się inwazja rosyjska na Ukrainę Włoch ruszył do zaatakowanego kraju, by jako kierowca przewozić uchodźców do Polski. – Zrobiłem to z własnej inicjatywy, sam pokryłem wszystkie koszty i nie chcę niczego w zamian – mówił cytowany przez CBS Sport. – Pojechałem do Lwowa i szukałem ludzi potrzebujących pomocy. I jeździłem swoim busem przez 5, 10 czy 15 godzin. Lwów jest jak port dla Ukraińców, którzy chcą opuścić kraj. A za granicą, szczególnie w Polsce, jest wielu ludzi, którzy chcą im pomóc – dodawał.

Co Michniewicz knuje przed Messim? Oglądaj „Studio Katar – gramy dalej!”/GRAMY DALEJ /INTERIA.TV … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁotwa: w internecie działa grupa gromadząca informacje dla Rosji o łotewskich urzędnikach
Następny artykułOstatnie dni składania wniosków