A A+ A++

Już za niecały miesiąc mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej muzycznej podróży podczas 19. edycji festiwalu Globaltica. Od 19 do 21 lipca w parku Kolibki odbędą się koncerty, warsztaty oraz spotkania z artystami z różnych zakątków świata.

  1. Festiwal Globaltica promuje wielokulturowość i tradycje.
  2. Orchestra Baobab i Söndörgő dołączają do line-upu.
  3. Nowa, multidyscyplinarna formuła festiwalu.
  4. Strefy tematyczne: warsztaty, kino, literatura, miasteczko społeczne.

Festiwal Globaltica, który stał się już stałym punktem w kalendarzu lokalnych wydarzeń kulturalnych, po raz kolejny otworzy swoje bramy dla miłośników muzyki z całego świata. W tym roku organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, które mają na celu nie tylko bawić, ale również edukować i promować różnorodność kulturową.

Orchestra Baobab z Senegalu oraz węgierski zespół Söndörgő to nowe gwiazdy, które dołączyły do tegorocznego line-upu. Orchestra Baobab, ikona senegalskiej sceny muzycznej, znana jest z unikalnego połączenia tradycyjnych rytmów Afryki Zachodniej z nowoczesnymi brzmieniami. Zespół, który istnieje już od 50 lat, przygotowuje właśnie nowy album, będący hołdem dla wszystkich muzyków, którzy w nim grali.

Söndörgő to z kolei jeden z czołowych zespołów międzynarodowej sceny world music, znany z wirtuozerii i energetycznych występów. W ich muzyce słychać wpływy południowosłowiańskie, bałkańskie oraz środkowoeuropejskie. Oba zespoły wystąpią 19 lipca, obiecując niezapomniane muzyczne przeżycia.

Tegoroczna edycja Globaltiki odbędzie się w nowej, bardziej multidyscyplinarnej formule. Na uczestników czekają nie tylko koncerty, ale również warsztaty, spotkania z ciekawymi postaciami oraz projekcje filmów. Strefy tematyczne, takie jak strefa zasilania, kino i literatura oraz miasteczko społeczne, oferują bogaty program atrakcji pozamuzycznych.

W strefie zasilania odbędą się warsztaty i spotkania z reporterami, podróżnikami i aktywistami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami związanych z różnorodnością kulturową. Planowane są również zajęcia z jogi i pilatesu, a także warsztaty z psem asystującym prowadzone przez Martę Czachor i jej psa Delicję.

Nieodłącznym elementem festiwalu są także spotkania autorskie oraz projekcje filmów dokumentalnych, które poruszają tematy zagrożonych społeczności i marginalizowanych grup. W programie znalazło się m.in. spotkanie z filozofią „Samotność w XXI wieku i jak odzyskać utracone więzi” oraz wykład Lily Adamowicz na temat japońskiej popkultury.

Miasteczko społeczne to miejsce, gdzie będzie można poznać lokalne fundacje, stowarzyszenia i inicjatywy oraz skosztować dań kuchni z różnych zakątków świata. Warto również zwrócić uwagę na stoiska lokalnych rękodzielników i rzemieślników, które wzbogacą ofertę festiwalu.

Bilety i karnety na Globaltikę są dostępne na stronie internetowej festiwalu. Fundacja Kultury Liberty, organizator wydarzenia, zaprasza wszystkich do uczestnictwa i wspólnego odkrywania muzycznych tradycji świata.

Opierając się na: Urząd Miasta Gdynia

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDuża zmiana dla policjantów przy granicy. Będą mogli mieć broń
Następny artykułRatownicy ze słubickiego szpitala pokazali uczniom, jak udzielać pierwszej pomocy (foto)