A A+ A++

Plaża La Jolla w San Diego to nadmorski klejnot regionu. Słynie przede wszystkim z malowniczego, skalistego wybrzeża oraz ciekawego życia morskiego. Przybywają tam zarówno turyści z kraju, jak i zagranicy. Wszystko po to, by zachwycać się widokiem popularnych uchatek kalifornijskich. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jaką krzywdę wyrządza zwierzętom swoim zachowaniem.

Zobacz wideo Dlaczego Bałtyk umiera?

Bezmyślni turyści naruszają porządek przyrody. Kolejne zwierzęta na plaży umierają

W amerykańskich mediach coraz częściej słyszy się o przypadkach złego traktowania zwierząt morskich. Szczególnie wiele incydentów pochodzi ze stanu Kalifornia. Tamtejsze wybrzeże zamieszkują liczne lwy morskie, z wyglądu przypominające znane nam foki. Największym zainteresowaniem cieszą się w okresie letnim, między majem a sierpniem, kiedy trwa u nich okres rozmnażania. Czas ten odznacza się również największą liczbą wypadków z udziałem ludzi i zwierząt.

Tłumy głaskające zwierzęta, rzucające piaskiem i jedzeniem, robiące sobie selfie zbyt blisko, regularnie rozdzielające matki od szczeniąt… ludzie dosłownie kochają te zwierzęta na zabój

– powiedziała Carol Toye, aktywistka prozwierzęca z Sierra Club Seal Society, która udzieliła wywiadu kanałowi CBS 8 San Diego. W ostatnim czasie odnotowano śmierć co najmniej trzech osobników tego gatunku. Miało to być bezpośrednio związane z obecnością turystów.

Turyści zachowują się skandalicznie w pobliżu morskich zwierząt fot. MonicaVolpin / pixabay.com

Sprawa budzi jeszcze większe oburzenie ze względu na opieszałość władz, które zamiast podjąć kroki w celu ochrony życia morskiego, chcą pozbyć się uchatek z ich środowiska naturalnego i “oddać plażę ludziom”.

Chcemy, żeby lwy morskie zniknęły z plaży. To miejsce powinno być tylko dla ludzi

– stwierdził Bob Evans, prezes organizacji La Jolla Parks and Beaches.

Polskie prawo nie stoi po stronie wszystkich zwierząt. Istoty żyjące w Bałtyku skazane są na cierpienie

Przykładów skandalicznego traktowania zwierząt nie trzeba jednak szukać za oceanem. Na polskich plażach również dochodzi do brutalnych czynów. Niedawno poruszaliśmy problem znęcania się nad bałtyckimi meduzami przez dzieci, które zakopywały je, a nawet rozrywały. Również i w tym przypadku prawo nie stoi po stronie zwierząt. Jak się bowiem okazuje, ustawa o ochronie zwierząt dotyczy jedynie kręgowców, a polskie meduzy, czyli chełbie modre zaliczane są do gatunku bezkręgowców.

Czy lwy morskie są niebezpieczne? To zależy. Turyści powinni trzymać się od nich z daleka

Lwy morskie na ogół nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Problem może pojawić się w momencie, gdy ktoś sprowokuje zwierzę lub nadto się do niego zbliży. Istoty te, chcąc chronić swoje młode, mogą zaatakować. Do kilka takich incydentów doszło niedawno m.in. w Kalifornii. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy morza zaczynają mieć po dziurki w nosie natrętnych ludzi. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZespoły powołane
Następny artykułZabytkowa brama cmentarna będzie restaurowana