Jestem w Katowicach piąty sezon i odkąd na Bukowej są trener Górak i dyrektor Góralczyk, wszystko jest robione spokojnie, bez szaleństw. Wcześniej bywało z tym różnie. Nie było wyników, awansu, była więc bardzo duża wymiana zawodników. Tak naprawdę z różnym skutkiem – myślę, że przez to wziął się choćby spadek. Budowanie drużyny z głową na pewno ma plusy. Nasza drużyna się rozwija, ma tożsamość, widać jak chcemy grać w piłkę – mówi Adrian Błąd.

GKS Katowice w pierwszym meczu po awansie zremisował u siebie z Resovią 2-2. Prowadził dwoma bramkami by stracić zwycięstwo w doliczonym czasie.

Paweł Czado: Po inauguracji można mieć mieszane uczucia. Pan jest bardziej zadowolony czy niezadowolony?

Adrian Błąd, pomocnik GKS-u Katowice: – Pół na pół. Z jednej strony mogliśmy wygrać, z drugiej – po stracie gola w końcówce – mogliśmy nawet przegrać 2-3. Oceniam, że ten remis jest sprawiedliwy. My przez 75 minut kontrolowaliśmy spotkanie, myślę nawet, że Resovia nie była na to gotowa, nie spodziewała się, że będziemy grać w ten sposób. W końcówce jednak zabrakło nam jakości. Przez to Resovia miała sytuacje, zagrożenie pod naszą bramką sprawiały ciągłe wrzutki w pole karne. W ostatnim kwadransie nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce na połowie rywala. Resovia wybijała a my zamiast spokojnie utrzymać się przy piłce od razu próbowaliśmy iść do przodu. Brakło nam cwaniactwa, może dojrzałości w końcówce – tak żeby piłkę przytrzymać, nie wszystko robić “na hurra”. Potem brakło już chyba wszystkiego, bo Resovia zepchnęła nas mocno i każdą piłkę wrzucała w pole karne, z kilku mieli bardzo groźne sytuacje i mogło się zakończyć nawet porażką. Na szczęście Dawid Kudła bronił świetnie. Dobra gra przez 75 minut nie wystarczy…

Mam więc mieszane uczucia choć jak na inaugurację myślę, że jest OK. Ostatnio były one przecież w naszym wykonaniu słabe [2-3 na wyjeździe z Hutnikiem Kraków w zeszłym … czytaj dalej