W ostatnim meczu kontrolnym GKS Jastrzębie pokonał występujący w III lidze Pniówek Pawłowice 4:1.

Pniówek Pawłowice był ostatnim sparingowym rywalem GKS-u Jastrzębie w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Dawida Pędziałka wygrali wysoko, 4:1, a tym, co najbardziej mogło ucieszyć była w tym meczu skuteczność zespołu. Do tej pory w meczach kontrolnych jastrzębianie zbyt często do siatek rywali nie trafiali.

Zaczął, w I połowie, Kacper Zych, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie Karola Fietza. Na 2:0, już po przerwie, podwyższył Michał Bednarski, a znakomita robotę wykonał w tej sytuacji Szymon Maszkowski, który wyłuskał piłkę bramkarzowi Pniówka. Niedługo potem „Bedi” odwdzięczył się koledze z zespołu. Napastnik przytomnie odegrał piłkę, a „Maszko” trafił do siatki. Jedynego gola zespół stracił po samobójczym strzale Szymona Matuszka, ale chwilę później piłka kolejny raz zatrzepotała w bramce rywala. Wojciech Katus zebrał futbolówkę przed polem karnym i trafił pod poprzeczkę. Tym samym zawodnik ten został najskuteczniejszym zawodnikiem w meczach kontrolnych. Wcześniej strzelił gola w meczu z Zagłębiem II Lubin.

Już w następną sobotę GKS Jastrzębie wznowi rozgrywki 2 Ligi sezonu 23/24. Pierwszym wiosennym rywalem zespołu będzie Hutnik Kraków. GKS zagra na wyjeździe, w sobotę, 24 lutego, o godz. 13.00.

GKS JASTRZĘBIE – PNIÓWEK PAWŁOWICE 4:1 (1:0)