W pierwszym secie Arthur Gea zdołał wyraźnie zaznaczyć swoją przewagę. Francuz przełamał Tomasza Berkietę przy prowadzeniu 3:2, a później zamknął partię, zwyciężając 6:3.

Drugi set był już jednak popisem naszego tenisisty, który szybko cieszył się z przełamania, wygrywając trzy pierwsze gemy. Ostatecznie oddał rywalowi tylko dwa i doprowadził do remisu w meczu.

Australian Open. Tomasz Berkieta w półfinale turnieju juniorskiego

W gemie otwierającym trzeciego seta Tomasz Berkieta stracił podanie, nie poddał się jednak i zdołał odrobić stratę, a o losach awansu musiał przesądzić super tie-break. W nim wojnę nerwów wygrał Polak, pokonując rywala 10-8. Dzięki temu awansował do półfinału juniorskiego Australian Open, w którym czeka na niego Amerykanin – Learner Tien.

Co Tomek zamiatał z forhendu, to głowa mała. Szczególnie w super tie-breaku na 7:6 i 7:7. Predyspozycje do szybkich nawierzchni są. Potężny serwis daje ogromną przewagę, szybkość i poruszanie się po korcie bardzo dobre” – napisał na Twitterze komentator Eurosportu Dawid Żbik.

As Sportu 2022. Iga Świątek kontra Bartosz Zmarzlik. Kto zasługuje na awans? Zagłosuj!

Magda Linette – Karolina Pliskova. SKRÓT. WIDEO/PRESS ASSOCIATION /© 2023 Associated Press