A A+ A++

„To nie rozmowa na SMS, wejdź na Gadu-Gadu” – każdy użytkownik kultowego internetowego komunikatora z Polski choć raz spotkał się z taką wiadomością od znajomego. Lata mijają, a z GG (dawniej Gadu-Gadu) korzystają dziś nieliczni. Nie przeszkadza to obecnemu właścicielowi w rozwoju platformy i próbach dostosowania jej do aktualnych trendów. Zmiany wiążą się bezpośrednio z zasobami finansowymi. Inflacja i rosnący koszt utrzymania skłoniły usługodawcę do zmiany modelu biznesowego. Użytkownicy będą mogli korzystać z dwóch typów kont – GG Standard oraz GG Premium. Za niewielką miesięczną opłatą, subskrybent zyska całkiem przydatne funkcje. Pytanie, czy w dobie Messengera, Instagrama, TikToka czy WhatsAppa, GG ma jakiekolwiek szanse przebicia?

Kultowe Gadu-Gadu nie umarło. GG stawia na rozwój i chce oferować użytkownikom dwa typy kont. Wariant Premium będzie wiązać się z comiesięczną opłatą. Co otrzymamy w zamian?

GG Premium, czyli kultowe Gadu-Gadu z płatnym abonamentem. Niska cena i konkretne korzyści to niestety za mało [1]

Aplikacje zdrowotne a prywatność i bezpieczeństwo danych. Warto zwrócić uwagę na szczegóły

Oficjalne, pierwsze wydanie Gadu-Gadu zostało udostępnione w połowie 2000 roku. Polscy użytkownicy dosłownie oszaleli na punkcie prostego, zabawnego komunikatora internetowyego umożliwiającego łatwy kontakt ze znajomymi oraz rodziną. Z biegiem lat, usługa wzbogacała się o kolejne moduły i choć nie wszystkim to odpowiadało, wymagały tego zmieniające się preferencje większości użytkowników. Dziś, GG (dawne Gadu-Gadu) to cień dawnej „potęgi”. Mimo to, włodarze nie zamierzają składać broni i chcą walczyć o obecnych i nowych userów. Aby skutecznie rozwijać platformę, potrzeba środków. Te mają płynąć z opłat abonamentowych związanych z kontem GG Premium.

GG Premium, czyli kultowe Gadu-Gadu z płatnym abonamentem. Niska cena i konkretne korzyści to niestety za mało [2]

Awaria Facebooka namiastką apokalipsy, czyli jak wątła jest nasza cyfrowa cywilizacja

Miesięczna opłata za GG Premium wyniesie 4,90 zł, natomiast decydując się na półroczny bądź roczny plan, zyskamy 1 lub 3 miesiące gratis. Użytkownicy zyskają możliwość korzystania z GG bez reklam, większą przestrzeń w galerii (do 100 zdjęć) oraz wydłużony okres dostępności plików (do 365 dni). Ponadto korzystanie z GG Premium oznacza nielimitowane wiadomości i zaproszenia wysyłane do osób z katalogu publicznego oraz do nieznajomych z ruletki. Profil subskrybenta będzie widoczny w czołówce wyników wyszukiwania w katalogu GG. To przydatne „dodatki”, natomiast obawiam się, że nie przyciągną one do usługi nowych użytkowników. Entuzjaści pozostaną z GG z sentymentu.

Źródło: GG

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKino „Fregata” zaprasza – repertuar od 18.02.
Następny artykułZaszczepienie na Covid-19 kobiety w ciąży uodparnia również dziecko