„To nie rozmowa na SMS, wejdź na Gadu-Gadu” – każdy użytkownik kultowego internetowego komunikatora z Polski choć raz spotkał się z taką wiadomością od znajomego. Lata mijają, a z GG (dawniej Gadu-Gadu) korzystają dziś nieliczni. Nie przeszkadza to obecnemu właścicielowi w rozwoju platformy i próbach dostosowania jej do aktualnych trendów. Zmiany wiążą się bezpośrednio z zasobami finansowymi. Inflacja i rosnący koszt utrzymania skłoniły usługodawcę do zmiany modelu biznesowego. Użytkownicy będą mogli korzystać z dwóch typów kont – GG Standard oraz GG Premium. Za niewielką miesięczną opłatą, subskrybent zyska całkiem przydatne funkcje. Pytanie, czy w dobie Messengera, Instagrama, TikToka czy WhatsAppa, GG ma jakiekolwiek szanse przebicia?
Kultowe Gadu-Gadu nie umarło. GG stawia na rozwój i chce oferować użytkownikom dwa typy kont. Wariant Premium będzie wiązać się z comiesięczną opłatą. Co otrzymamy w zamian?
Aplikacje zdrowotne a prywatność i bezpieczeństwo danych. Warto zwrócić uwagę na szczegóły
Oficjalne, pierwsze wydanie Gadu-Gadu zostało udostępnione w połowie 2000 roku. Polscy użytkownicy dosłownie oszaleli na punkcie prostego, zabawnego komunikatora internetowyego umożliwiającego łatwy kontakt ze znajomymi oraz rodziną. Z biegiem lat, usługa wzbogacała się o kolejne moduły i choć nie wszystkim to odpowiadało, wymagały tego zmieniające się preferencje większości użytkowników. Dziś, GG (dawne Gadu-Gadu) to cień dawnej „potęgi”. Mimo to, włodarze nie zamierzają składać broni i chcą walczyć o obecnych i nowych userów. Aby skutecznie rozwijać platformę, potrzeba środków. Te mają płynąć z opłat abonamentowych związanych z kontem GG Premium.
Awaria Facebooka namiastką apokalipsy, czyli jak wątła jest nasza cyfrowa cywilizacja
Miesięczna opłata za GG Premium wyniesie 4,90 zł, natomiast decydując się na półroczny bądź roczny plan, zyskamy 1 lub 3 miesiące gratis. Użytkownicy zyskają możliwość korzystania z GG bez reklam, większą przestrzeń w galerii (do 100 zdjęć) oraz wydłużony okres dostępności plików (do 365 dni). Ponadto korzystanie z GG Premium oznacza nielimitowane wiadomości i zaproszenia wysyłane do osób z katalogu publicznego oraz do nieznajomych z ruletki. Profil subskrybenta będzie widoczny w czołówce wyników wyszukiwania w katalogu GG. To przydatne „dodatki”, natomiast obawiam się, że nie przyciągną one do usługi nowych użytkowników. Entuzjaści pozostaną z GG z sentymentu.
Źródło: GG
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS