A A+ A++

Gęś Pipa jest wszędzie – w Krakowie pod Wawelem, na Rynku w Kazimierzu, w Warszawie na Starówce, pl. Zamkowym czy wzdłuż Grodzkiej, w Zakopanem wiadomo – na Krupówkach, ale też pod Wielką Krokwią i Gubałówką. Maskotka – przebój szkolnych wycieczek – wzorowana jest na prawdziwej gęsi, rezydentce gospodarstwa nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Smok Wawelski powinien gromadzić w paszczy siarkę, krakowski lagun zbierać się do ataku z drzewa, rycerz śpiący pod Giewontem natychmiast budzić się z drzemki, a warszawska Syrenka swoim pięknym głosem nawoływać turystów do opamiętania się. Legendarne, znane od wieków (lub – jak lagun – od dwóch lat, ale za to na całym świecie) postaci kojarzone z największymi polskimi miastami mają poważną konkurencję.

To gęś Pipa, maskotka wzorowana na prawdziwej gęsi, rezydentce gospodarstwa nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Zwierzę zyskało popularność dzięki tiktokerowi Kamilowi Treli, który zaprzyjaźnił się z gęsią do tego stopnia, że stała się ona gwiazdą jego konta na popularnej platformie. To jedna z wersji – górale przekornie bowiem przekonują, że maskotki gęsi sprzedawali jeszcze, zanim odkrył ją „jakiś tiktoker”. Prawda pewnie leży pośrodku, a dla turystów i tak nie ma większego znaczenia. Bo dziś gęś Pipę, bez względu na jej pochodzenie, po prostu trzeba mieć.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Ти не можеш залишатися нейтральним” – Гвоздик розкритикував Ломаченка
Następny artykułAnti-Shahеd: Мінцифри пропонує 1 мільйонів доларів за найкращого “мисливця” на ворожі БПЛА