Era chatbotów rozpoczęła się na dobre. Choć większość z nich oferuje takie same opcje, to nie wszystkie robią z nich tak samo dobry użytek. Rzecz jasna firmy stale skupiają się na ich ulepszaniu, aby rozwiązania te zapewniały nam jeszcze większą funkcjonalność. Jedną z ostatnich funkcji, którą otrzymał ChatGPT, była możliwość zapamiętywania przez niego informacji z prowadzonych konwersacji. Teraz taką sposobność otrzymał również chatbot Gemini, za którego odpowiada Google.
Chatbot Gemini od Google otrzymuje możliwość zapamiętywania konkretnych informacji z rozmów, które będziemy z nim prowadzić. Dzięki temu wszystkie konwersacje powinny stać się bardziej spersonalizowane.
Wyższy poziom matematyki jest dla AI zbyt dużym wyzwaniem. Jak wypadł Gemini 1.5 Pro, Claude 3.5 Sonnet i GPT-4o?
Chatbot Gemini został zaprezentowany pod koniec 2023 roku. Jego rynkowy debiut odbył się z kolei na początku lutego 2024 roku i choć początkowo rozwiązanie borykało się z kilkoma problemami, to dziś jego sytuacja wygląda już nieco lepiej. Google sukcesywnie dodaje do swojej usługi nowe funkcje, a tym razem jest nią zapewnienie jej pamięci długotrwałej. Dzięki niej chatbot będzie w stanie zapamiętywać rzeczy, które są dla nas istotne. Możemy więc określić nasze zainteresowania i preferencje, których Gemini będzie się trzymać w kolejnych rozmowach.
Generowanie obrazów powraca do chatbota Gemini. Sztuczna inteligencja stworzy świetne grafiki, choć jeszcze nie ludzi
Wszystkie informacje, jakie zdecydujemy się przekazać do tej usługi, będziemy mogli przejrzeć w zakładce Ustawienia -> Zapisane informacje. W niej można również bezpośrednio określić zasady, których chatbot ma przestrzegać (np. używaj prostego języka; jestem wegetarianinem, więc nie sugeruj przepisów z wykorzystaniem mięsa; przy odpowiedzi uwzględniaj również tłumaczenie na język hiszpański; podczas planowania podróży uwzględnij koszt każdego dnia; preferuje krótkie, zwięzłe odpowiedzi). Na ten moment ograniczenia są dwa: nowość jest dostępna wyłącznie w języku angielskim, a na dodatek musimy korzystać z wersji Gemini Advanced – ta wymaga opłacania subskrypcji Google One AI Premium (97,99 zł miesięcznie; pierwsze dwa miesiące 48,99 zł).
Źródło: Google
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS