A A+ A++

Zgodnie z ustawą o dodatku węglowym, dodatek przysługuje gospodarstwu domowemu, w przypadku którego głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem uzyskania dodatku węglowego będzie posiadanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) – czytamy na oficjalnej stronie Piotrkowa.

Wnioski o dodatek węglowy w formie papierowej będzie można składać od 25 sierpnia w godz. 8.00 – 15.00 do jednego z trzech punktów otwartych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie:

ul. Sienkiewicza 16A (w siedzibie Zespołu Dodatków Mieszkaniowych)
ul. Próchnika 34 (w siedzibie głównej MOPR)
Urząd Miasta ul. Szkolna 28 (Wejście B – parter stanowisko MOPR)

Natomiast wnioski za pomocą środków komunikacji elektronicznej (w rozumieniu art.2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług droga elektroniczną) można składać już od dziś (17.08). W przypadku chęci złożenia wniosku w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.epuap.gov.pl, pismo ogólne do podmiotu publicznego, dołączyć do pisma wypełniony wniosek oraz podpisać elektronicznie np. Profilem Zaufanym i zaadresować do: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim.

Wypłata dodatku węglowego nie jest uzależniona od kryterium dochodowego rodziny (gospodarstwa domowego). Dodatek węglowy będzie wypłacany w formie przelewu na wskazany we wniosku rachunek bankowy, w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku, po otrzymaniu środków od Wojewody Łódzkiego – informuje Urząd Miasta.

Urzędnicy ostrzegają! Wnioski złożone po dniu 30 listopada 2022 r. pozostawia się bez rozpoznania.

Więcej informacji pod nr tel. 44 647 24 11. Wzór wniosku o dodatek węglowy do pobrania poniżej w załączniku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułToksyczne rzeki w USA. Od dekad walczą z zanieczyszczeniami, efekty są mizerne
Następny artykułSą wakaty w kędzierzyńskiej policji. W tym roku jeszcze dwa nabory nowych funkcjonariuszy