A A+ A++

Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu? Wiele osób popełnia błąd

Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu?

Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu?

Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne

ORY

03.09.2024 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli chcemy zadbać o środowisko, segregacja śmieci stanowi absolutną podstawę. Jednak nie jest zadaniem banalnym. Intuicyjnie wydawać by się mogło, że woreczek po ryżu czy kaszy ma trafić do plastików. Nic bardziej mylnego.

Edukacja z zakresu dbania o środowisko w Polsce niestety kuleje. Dlatego, pomimo dobrych chęci, często popełniamy błędy w kwestii segregacji śmieci, która powinna stać się naszą codzienną rutyną.

Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu?

Sprawa nie jest banalna, ponieważ istnieje wiele pułapek. Największy problem występuje zazwyczaj w przypadku segregacji odpadów kuchennych, czyli opakowaniach po produktach spożywczych. Często składają się bowiem z wielu różnych materiałów.

Ale wydawać by się mogło, że z woreczkami po ryżu czy kaszy sprawa jest jasna. Wiele osób bez mrugnięcia okiem klasyfikuje je do plastiku. Okazuje się, że to błąd.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Gdzie wyrzucić filtr do wody? Nagminnie popełniany błąd

Warto wiedzieć, że woreczki, w które pakowany jest ryż czy kasza, jest tworzywem sztucznym z zawartością związku chemicznego o nazwie bisfenol A, który jest również składową metalowych puszek, plastikowych butelek czy sprzętów elektronicznych. Właśnie z tego względu puste woreczki powinno się wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Szkodliwa substancja w woreczkach na ryż

Ponadto warto dysponować wiedzą o bisfenolu A i traktować ją poważnie, gdyż z najnowszych danych badawczych wynika, że obecność tej substancji chemicznej znacznie przekracza dopuszczalne poziomy bezpieczeństwa dla zdrowia.

Może mieć negatywny wpływ na układ odpornościowy i hormonalny, wywoływać alergie skórę, a nawet powodować zmniejszoną płodność. Unia Europejska pracuje już nad tematem. Tymczasem warto wysypywać ryż z woreczka prosto do garnka i nie gotować go w plastiku.

Zobacz też: Gdzie wyrzucić żarówkę? Zapłacisz nawet 5 tys. zł za błąd

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​Zakaz użytkowania wody z wodociągu ze względu na skażenie
Następny artykułТреба дякувати й живим, а не лише тим, хто вже на цвинтарях