A A+ A++

Przygotowaliśmy dla Państwa wykaz placówek medycznych mających umowę z Łódzkim NFZ w 2024 roku, w których można skorzystać z badań obrazowych i badań profilaktycznych. Lista, którą załączamy obejmuje placówki w powiatach łaskim, pajęczańskim, poddębickim, sieradzkim, wieluńskim, wieruszowskim, zduńskowolskim. Jest aktualna na koniec grudnia 2023 r. numery telefonów i dane adresowe przekazały placówki medyczne.

‌Więcej kobiet skorzysta także z cytologii w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy. Cytologia w każdej poradni ginekologicznej z umową z NFZ jest dostępna co 3 lata dla kobiet w wieku 25-64 lata, co 12 miesięcy w grupie kobiet ze zwiększonym ryzykiem (zakażonych HIV, przyjmujących leki immunosupresyjne lub zakażonych HPV – typem wysokiego ryzyka).

Nowy rok warto zacząć od kompleksowych badań, Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia przygotowały wiele bezpłatnych programów profilaktycznych. Mogą pomóc Ci zapobiec chorobie lub wykryć ją na wczesnym etapie, co ułatwi jej wyleczenie. Polecamy program  Profilaktyka 40 Plus – program dla wszystkich osób powyżej 40 roku życia, to oznacza, że mogą z niego skorzystać także osoby 60, 70-letnie i starsze. Pierwszy krok to wypełnienie ankiety o swoim zdrowiu.  Ankietę wypełnisz w swoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) lub w aplikacji mobilnej mojeIKP. Znajdziesz ją w zakładce „Profilaktyka”. Ankietę wypełnisz też przez telefon. Pomoże ci w tym konsultant. Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer +48 800 100 101. Infolinia działa przez cały tydzień, w godzinach 8:00-18:00. Możesz to zrobić również w placówce medycznej, która realizuje program.

Kolejna propozycja to badania w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia. Mogą z niego skorzystać wszystkie osoby w wieku od 35 do 65 lat, u których dotychczas nie rozpoznano choroby układu krążenia oraz nie korzystały w ciągu ostatnich 5 lat z badań w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK), również u innego świadczeniodawcy. Na podstawie badań lekarz oceni ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia oraz wskaże, w zależności od potrzeb, dalsze zalecenia. Dowiesz się, ile lat ma Twoje serce i czy grozi ci udar lub zawał.

Gdzie się leczyć?

Przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta podpowiadają, gdzie znajdziesz placówkę medyczną, do której masz skierowanie, jaki jest czas oczekiwania, gdzie uzyskać pomoc medyczną w razie choroby w nocy oraz dni wolne od pracy. Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta oferuje również czat oraz rozmowy w języku migowym. TIP działa całodobowo. Połączenie z numerem infolinii – 800 190 590 – w całej Polsce jest bezpłatne.

Listę placówek można także sprawdzić samodzielnie: https://gsl.nfz.gov.pl/GSL/

    

Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGęsty duszący dym z komina. Palił zakazanymi rzeczami
Następny artykułLPEC podsumowuje rok 2023