A A+ A++

Jeszcze tylko przez dwa dni możesz wyrazić swoje zdanie na temat projektu uchwały Rady Miasta Krakowa określającej granice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Krakowie. Konsultacje trwają do 24 czerwca. 

Fot. Materiały organizatorów

O co chodzi w rewitalizacji?

Przepisy definiują rewitalizację jako proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych. To działania na rzecz lokalnej społeczności, które realizuje gmina wspólnie z mieszkańcami, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami funkcjonującymi na danym terenie. To także inwestycje w infrastrukturę, ale trzeba pamiętać, że rewitalizacja nie jest synonimem remontu.

Które obszary miasta?

Przygotowując się do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Krakowa przeprowadziliśmy analizy służące opracowaniu diagnozy, która wskazała jakie obszary miasta znajdują się w stanie kryzysowym ze względu na koncentrację negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych, środowiskowych, przestrzennych i technicznych.

Do pobrania: DIAGNOZA służąca wyznaczeniu obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Krakowie.

Analizami objęliśmy obszar całego miasta, a ich wynikiem jest propozycja wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. W trakcie konsultacji społecznych chcemy poznać opinie interesariuszy rewitalizacji (czyli mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz wszystkich, którzy w jakiś sposób użytkują obszar rewitalizacji) na temat wyznaczonych granic obszarów. To właśnie tam będzie prowadzony proces rewitalizacji na podstawie Gminnego Programu Rewitalizacji.

Zgodnie z projektem uchwały Rady Miasta Krakowa zaproponowano trzy podobszary rewitalizacji: „stara” Nowa Huta, Kazimierz-Stradom i Grzegórzki-Wesoła. Możesz także pobrać mapy będące załącznikiem do projektu uchwały.

Jak wziąć udział w konsultacjach społecznych?

Wciąż czekamy na uwagi w formie pisemnej! Można je przesłać na adres: [email protected] do 24 czerwca lub podzielić się nimi wypełniając formularz dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej rewitalizacja.krakow.pl. Formularze konsultacyjne w formie papierowej można otrzymać w siedzibie Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa (ul. Bracka 10) – od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.


pokaż metkę


Osoba publikująca:

Tomasz Róg


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2022-06-22


Data aktualizacji:

2022-06-22

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodsumowanie długiego weekendu – Boże Ciało
Następny artykułEl. MŚ 2023: Trzynastu kadrowiczów zagra towarzysko z Chorwacją