Rządowy program zakładał, że punkt szczepień zostanie uruchomiony w każdej gminie. Oraz że szczepić się będzie można w przychodniach POZ, szpitalach i u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.
Ich wykaz został już udostępniony, ale będzie jeszcze na bieżąco aktualizowany.
Grupa pierwsza szczepiona nawet przez kilka miesięcy
Obecnie trwają jeszcze szczepienia osób z grupy 0 wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. To m.in. personel szpitali, domów pomocy społecznej, miejskich ośrodków pomocy społecznej, pracownicy aptek, hurtowni farmaceutycznych, studenci medycyny.
Nauczyciele będą szczepieni w grupie pierwszej, po planowanym otwarciu szkół. Związek Nauczycielstwa Polskiego zaapelował już do rządu o umożliwienie szczepień przed rozpoczęciem zajęć.
Pierwsza grupa szczepienna jest bardzo duża – poza nauczycielami to m.in. seniorzy powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, pracownicy żłobków, żołnierze, pensjonariusze DPS-ów – razem ok. 9 mln osób (te szczepienia mogą potrwać nawet kilka miesięcy).
Na tej stronie (KLIKNIJ) mogą sami sprawdzić, gdzie jest punkt najbliżej miejsca zamieszkania, i od 15 stycznia zarejestrować się na szczepienie przez infolinię lub przez Internetowe Konto Pacjenta.
Gdzie można się zaszczepić na COVID-19? Sprawdź na mapie
Najedź kursorem na mapę, znajdź interesujące cię miasto i region i kliknij
Wcześniej możliwe testy
Jak podaje serwis Wyborcza.pl, przed szczepionkami nauczyciele będą mogli się przetestować na koszt państwa. Ministerstwo Zdrowia podało w zeszłym tygodniu, że testowanie nauczycieli klas I-III odbędzie się między 11 a 15 stycznia. 2021 r. Będzie ono dobrowolne i bezpłatne.
Z wyliczeń ministerstwa wynika, że zgłosiło się ich 190 tys. – 130 tys. to nauczyciele klas I-III, a 60 tys. to pracownicy administracji szkół.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS