W połowie czerwca br. informowaliśmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponownie złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Brzegu, ale tym razem postępowanie prowadzi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu – nie jak poprzednio wójt Skarbimierza. Okazuje się, że 28. lipca RDOŚ zawiesił to postepowanie.
Inwestor (GDDKiA) zapewnia, że czasowe zawieszenie postepowania nie wynika z problemów formalnych. Ponadto opracowanie wymaganego raportu jest w toku.
- „Postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji – budowy obwodnicy Brzegu w ciągu DK 39, prowadzi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu. Aktualnie RDOŚ wezwała tut. Oddział GDDKiA do przygotowania Raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko. Zgodnie z procedurą, do czasu przedłożenia Raportu do organu, postępowanie w sprawie DŚU zawiesza się. Stąd czasowe zawieszenie postępowania przez RDOŚ nie wynika z problemów formalnych, ale jest kolejnym krokiem przed przekazaniem Raportu w ramach oceny oddziaływania na środowisko. Aktualnie biuro projektowe wraz zespołem środowiskowym przygotowuje wymagane opracowanie do przedłożenia i uzgodnienia w tutejszym Oddziale GDDKiA” – informuje naszą redakcję Agata Andruszewska, rzecznik prasowy opolskiego oddziału GDDKiA.
Przypomnijmy, że po wcześniejszych komplikacjach związanych z uzyskaniem tzw. DŚU, opóźnienie w budowie obwodnicy Brzegu wynosi kilkanaście miesięcy. Wówczas chodziło o działania wójta Skarbimierza, które polegały na zawieszeniu postępowania środowiskowego, a następnie forsowaniu innego wariantu przebiegu drogi. Ostatecznie GDDKiA w marcu br. wycofała swój wniosek o wydanie decyzji środowiskowej procedowany przez wójta Andrzeja Pulita i na początku czerwca br. inwestor zwrócił się do RDOŚ w Opolu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, czyli zgody na realizację omawianego przedsięwzięcia.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS