Jeśli masz mieszkanie komunalne i ogrzewasz je indywidualnie, zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zgłoś się do urzędników po czujnik czadu. Wszystkie koszty dostawy i montażu pokrywają Gdańskie Nieruchomości. Z tej możliwości skorzystali już mieszkańcy ponad 8 tys. lokali.
Czym ogrzewasz swoje mieszkanie?
zakończona Łącznie głosów: 1033
Sezon grzewczy w pełni, a wraz z nim wzrasta ryzyko zatrucia tlenkiem węgla, czyli czadem. To bezwonny, śmiertelnie trujący dla człowieka gaz, który powstaje w wyniku procesu niepełnego spalania węgla i substancji, które zawierają węgiel. Nie szczypie w oczy, nie drapie w gardło. Dlatego każdy, kto ogrzewa mieszkanie piecem kaflowym czy gazowym powinien zainwestować w czujnik czadu. To niewielkie urządzenie może nawet uratować życie, w porę ostrzegając o niebezpieczeństwie związanym z ulatnianiem się czadu. W Gdańsku najemcy mieszkań komunalnych mogą się zgłosić do Gdańskich Nieruchomości po bezpłatny montaż takiego czujnika.
Czytaj też: Strażnicy kontrolują popiół w piecach
– Dotychczas w lokalach, którymi administrujemy, zamontowanych zostało już ponad 8 tysięcy czujników. Co roku, w ramach kampanii informacyjnej, przypominamy mieszkańcom o możliwości montażu urządzenia. Wszystkie koszty związane z zakupem, dostawą i montażem czujników pokrywają Gdańskie Nieruchomości. Wyposażenie mieszkania w czujnik jest najprostszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym, a także wszystkim mieszkańcom budynku – mówi Przemysław Guzow, dyrektor Gdańskich Nieruchomości.
Każdy najemca, który chce, by zamontowano mu w domu czujnik może to zgłosić albo we właściwym dla miejsca zamieszkania Biurze Obsługi Mieszkańców albo za pomocą elektronicznego formularza kontaktowego.
Czytaj także: w Trójmieście dopłacają do zmiany sposobu ogrzewania
Zmień ogrzewanie na bardziej ekologiczne
Urzędnicy zachęcają także do zmiany sposobu ogrzewania mieszkań na bardziej ekologiczny. W miejskim budżecie są pieniądze na dopłaty dla osób, które się na nie zdecydują. W ubiegłym roku w Gdańsku, w ramach programu likwidacji tzw. niskiej emisji, zmieniono sposób ogrzewania w 51 budynkach gminnych. W blisko 400 lokalach zmieniono ogrzewanie piecami na ekologiczne i ekonomiczne z miejskiej sieci ciepłowniczej. Zasady uzyskania dofinansowania oraz wysokości dopłat sprawdzić można na stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS