A A+ A++

Zmiana trybu życia (w obszarze zarówno pracy jak i rozrywki), która została wymuszona przez pandemiczne okoliczności sprawiła, że wielu z nas zostało zmuszonych do zakupu laptopów, desktopów czy nawet tabletów, choć ostatnie z urządzeń służy raczej w sferze rozrywki. Skupmy się jednak raczej na pecetach, których zwiększony w ostatnich miesiącach zakup podyktowany był nie tylko tzw. home office, ale także nauczaniem zdalnym. Nie ma wątpliwości, że w związku z takimi okolicznościami sprzętu elektronicznego kupujemy coraz więcej. O ile jednak więcej? Wyniki prezentuje Gartner, sugerując przy tym, że nawet złagodzenie obostrzeń niewiele wpłynie na aktualny, tak duży popyt komputerów.

Rosnące zainteresowanie gamingiem i ultrabookami, praca i nauka zdalna oraz opóźnienia w dostawach komponentów sprawiły, że pierwszy kwartał tego roku był rekordowy pod kątem sprzedaży komputerów.

_TITLE_

Region Google Cloud Warszawa już działa – Najnowsza inwestycja Google w Polsce otwarta. Oto jej szczegóły

W telegraficznym skrócie: dostawy komputerów osobistych na całym świecie wzrosły o 32% w pierwszym kwartale 2021 roku w porównaniu do analogicznego okresu rok temu (według IDC nawet o 55,2%). To największy zanotowany w XXI wieku skok na tym rynku – twierdzą analitycy Gartnera. Jakie są tego powody? Jak się okazuje, nie tylko pandemia. Specjaliści z Gartnera wspominają też o skumulowanych dostawach, które opóźniły się ze względu na braki układów scalonych (nawet do 4 miesięcy). Nie wspominając już o tym, że popyt ma miejsce także ze względu na coraz większe zainteresowanie gamingiem i ultrabookami dla biznesu.

_TITLE_

42% Polaków uważa, że praca zdalna powinna się wiązać z podwyżką wynagrodzenia – badanie ClickMeeting

W raporcie czytamy też, że gdyby nie problemy w dostawach, sprzedaż mogłaby być jeszcze wyższa. Wydaje się, że ewentualny koniec pandemii, albo przynajmniej złagodzenie obostrzeń przywróci dotychczasowe, niższe poziomy sprzedaży, jednak i tu analitycy mają swoje trzy grosze do wtrącenia. Szacują mianowicie, że wielomiesięczna izolacja doprowadzi do zmiany nawyków ludzi oraz przemodelowania rynku pracy. Dotychczas marginalizowana praca z domu może stać się pożądaną formą realizowania obowiązków na rzecz pracodawcy. To ponownie pociągnie za sobą popyt na komputery klasy PC, a w efekcie… kolejne braki rynkowe. 

_TITLE_

Źródło: Newseria

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Bez Strachu” Palucha zdobyło 100 mln wyświetleń na Youtube
Następny artykułMeet Hiszpania – jutro ruszają warsztaty dla firm turystycznych