A A+ A++

Garb, żylaki, czerwone oczy i wystający brzuch – te cechy charakteryzują Emmę, ludzkiej wielkości lalkę stworzoną przez prywatną firmę we współpracy z naukowcami. Model przedstawia, jak może wyglądać typowy pracownik biura za 20 lat, jeżeli nie zmienią się warunki pracy.

Projekt lalki firma Fellowes konsultowała z ekspertami – behawiorystą Williamem Highamem oraz specjalistami w dziedzinie ergonomii (nauki o pracy) i zdrowia.

W ramach projektu stworzono również raport o warunkach pracy w Wielkiej Brytanii. Z danych wynika, że osoby pracujące w biurach, spędzają średnio 6 godzin dziennie przy biurku, a 9 na 10 pracowników cierpi na schorzenia z powodu złych warunków pracy.

7 na 10 pracowników przyjmuje leki

“Pracownicy biurowi mają przemęczone oczy (50 proc. przypadków), krzywe palce (49 proc.) i bóle głowy (48 proc.). 70 proc. z nich zostają przepisane leki” – informują autorzy raportu. Zwrócono również uwagę na zaniedbania szefów firm – 25 proc. pracowników poprosiło o zapewnienie lepszych warunków pracy, ale nadal nie otrzymali oni odpowiedzi.

WIDEO: “Poznaj Emmę – pracownika biurowego przyszłości”

Emma – stworzona zgodnie z raportem –  ma widoczny garb, czerwone, suche, podkrążone oczy i żylaki przez słabe krążenie krwi. Dodatkowo od ciągłego opierania rąk o biurko ma spuchnięte nadgarstki, a także widoczne owłosienie w okolicach oczu i nosa przez słabą jakość powietrza. Choruje również na egzemę, zapalną chorobę skóry, która rozwinęła się w wyniku stresu.

“Emma została stworzona, by zwrócić uwagę na to, jak ludzkie ciało może się zmienić, psychicznie i fizycznie, jeżeli nie będziemy brać ergonomii na poważnie i nie zmienimy warunków naszej pracy” – piszą na swojej stronie przedstawiciele Fellowes.

Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo…

bas/ polsatnews.pl, Sky News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIlu kierowców jeździ bez pasów – policzyliśmy
Następny artykułCzy nowy cyfrowy ład jest możliwy?